«دیدگاه‌های مقام معظم رهبری» در نیویورک

کتاب,مقام معظم رهبري

کتاب «دیدگاه‌های مقام معظم رهبری» توسط ناشر آمریکایی و به همت نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد - نیویورک منتشر شد.

به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش رسیده، این کتاب توسط ناشر آمریکایی (GLOBAL SCHOLARLY PUBLICATION (GSP به زبان انگلیسی و در یک مجلد 204 صفحه‌یی در ژانویه 2015 در نیویورک منتشر شده است.

این کتاب نخستین اثر انگلیسی معرفی دیدگاه‌های مقام معظم رهبری در آمریکاست که با ویراستاری دکتر پرویز مروج استادتمام دانشگاه اولد وست بری نیویورک و دارای تالیفات متعدد درباره فلسفه اسلام و غرب منتشر شده و در نوع خود اثری جامع در راستای معرفی و تببین اندیشه و تفکر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از لابه‌لای نوشته‌ها، مقالات و سخنرانی‌های ایشان در طول سال‌های متعدد است.

کتاب «معرفی دیدگاه‌های مقام معظم رهبری» دارای دو بخش است که در بخش اول به دیدگاه‌های مقام معظم رهبری درباره مطالبی همچون: توحید، اخلاق و انسان، ماهیت هنر، زنان، اقبال، عدالت و حقوق بشر می‌پردازد.

بخش دوم کتاب بیش‌تر معطوف به دیدگاه‌های جهانی مقام معظم رهبری است و به دغدغه‌ها و مسائل مرتبط با امور بین‌الملل می‌پردازد؛ دیدگاه‌هایی همچون: توحید و نگاه جهانی به آن، تمدن اسلامی، دموکراسی و دین، اسلام و مسیحیت، مالکیت خصوصی در اسلام و سخنرانی در جمع دانشگاهیان و جوانان.

روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اعلام کرده است: این اثر با هدف معرفی و تبیین نظام فکری و نوع بینش و تفکر رهبر جمهوری اسلامی ایران برای مخاطبان و اصحاب علم و فرهنگ آمریکا طراحی و تدوین شده است. با توجه به سلطه و انحصار رسانه‌یی در آمریکا و گستره ایران‌هراسی در رسانه‌های آمریکا و نیاز به معرفی و تبیین صحیح نگاه تصمیم‌سازان نظام جمهوری اسلامی به شیوه صحیح و از طریق منابع متقن، ویرایش این کتاب در دستور کار قرار گرفت. این کتاب مجموعه‌ای از سخنرانی‌ها، نوشته‌ها و مقالات مقام معظم رهبری در طول سه دهه گذشته است که برای نخستین‌بار در معرض خواننده آمریکایی قرار می‌گیرد.

رونمایی از کتاب در تاریخ 20 ژانویه سال 2015 با حضور رایزن فرهنگی، ویراستار مجموعه و جمعی از اصحاب علم و فرهنگ در نیویورک برگزار شد.

این گزارش می‌افزاید: نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در سال 2013 اقدام به انتشار مقاله‌ای درباره فتوای مقام معظم رهبری در باب حرمت سلاح‌های کشتار جمعی در بازار نشر آمریکا کرد که این مقاله با استقبال گسترده اصحاب علم و فرهنگ و روزنامه‌نگاران امریکا مواجه شد؛ از این‌رو ضرورت پرداختن به معرفی دیدگاه‌های مقام معظم رهبری بیشتر احساس شد که کتاب حاضر ثمره این تلاش علمی است.

انتهای پیام

کد N690635