حجت الاسلام آل هاشم در یادواره شهید ظهیرنژاد:

نیازمند فرهنگ دفاع مقدس هستیم

سیاسی

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه عوامل موثر در پیروزی انقلاب اسلامی موچب بقای انقلاب بوده است، گفت: ما در شرایط فعلی نیازمند فرهنگ دفاع مقدس هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از  روابط عمومی ارتش، ‌حجت الاسلام سیدمحمد علی آل هاشم در یادواره شهید سرلشگر قاسمعلی ظهیرنژاد، رئیس اسبق ستاد مشترک ارتش که شب گذشته (پنجشنبه) در مسجد قائم آل محمد واقع در میدان حق شناس تهران برگزار شد؛ با بیان این که همان عواملی که پیروزی انقلاب اسلامی را شکل داد همان عوامل موجب بقای انقلاب است اظهار کرد: ارتش در سرعت بخشی به پیروزی انقلاب اسلامی نقش بسیار ارزشمندی داشت.

وی افزود: حرکت ارتش در روز 19 بهمن 57 پس از چند روز پیروزی انقلاب اسلامی در مدرسه علوی و بیعت با حضرت امام موجب شکستن کمر رژیم ستم‌شاهی شد.

نماینده ولی فقیه در ارتش همچنین با بیان این‌که در دوران پیش از پیروزی انقلاب در داخل ارتش عناصری بودند که اعلامیه امام خمینی (ره) را پخش می کردند خاطر نشان کرد :‌بدنه ارتش سالم بود و در طول دفاع مقدس خود را به اثبات رساند.

وی با بیان اینکه دشمنان از پیروزی انقلاب اسلامی غافلگیر شدند، گفت: آنها از همان روزهای اول تلاش کردند تا نظام جمهوری اسلامی ایران را از بین ببرند که جنگ تحمیلی یک نمونه از تلاش های آنان بود اما ارتش، سپاه و بسیج دست به دست هم دادند و اجازه ندادند دشمن به اهداف خود برسد.

حجت الاسلام آل هاشم همچنین ادامه داد: امروز جنگ نظامی نداریم، اما نیازمند فرهنگ دفاع مقدس هستیم. برگزاری یادواره شهدا حرکتی قابل ستایش است زیرا فرهنگ دفاع مقدس مانند یک دژ مستحکمی بوده که قابل تسخیر نیست. ما باید قدردان کسانی باشیم که در دوران دفاع مقدس از کشور دفاع کرده و اجازه ندادند دشمنان به اهداف خود برسند.

وی در ادامه با اشاره به این که امروز جنگ نرم جنگی پیچیده تر و سخت‌تر است که توسط دشمن ایجاد شده است اظهار کرد: دشمنان در صدد هستند از طریق جنگ نرم جوانان ما را از خانواده ها جدا کرده و آنان را درگیر مدگرایی و مواد مخدر کنند. همچنین اختلاف افکنی میان اقوام ایرانی یکی دیگر از اهداف دشمن در جنگ نرم است که ما برای مقابله با آن باید فعالیت های فرهنگی خود را افزایش دهیم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش همچنین گفت: رهبری بیش بیست سال است که درباره شبیخون فرهنگی، ناتو فرهنگی و جنگ نرم هشدار می‌دهد این هشدارها به این دلیل است که دشمن متوجه شده برخورد سخت با ایران بسیار پرهزینه است و آن‌ها به دنبال این هستند که با جنگ فرهنگی به نظام اسلامی ضربه بزنند.

حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به نقش شهید سرلشگر ظهیرنژاد در دوران دفاع مقدس گفت: هدایت های این نظامی مخلص باعث شد که دشمنان در آذربایجان به اهداف خود نرسند.

در ادامه این مراسم امیر سرتیپ اسدالله حیدری، رئیس کانون بازنشستگان نیروهای مسلح گفت: صراحت و صداقت در کنار علاقه به دین، ایران و ولایت از ویژگی های بارز شهید ظهیرنژاد بود.

وی افزود: شهید ظهیرنژاد قبل از پیروزی انقلاب اسلامی از ارتش کنار گذاشته شد، اما پس از پیروزی انقلاب با درایت امام راحل این نیروی شایسته، متعهد و توانمند مجدداً وارد ارتش شد.

وی در پایان با تشریح خصوصیات اخلاقی سرلشگر ظهیرنژاد گفت: از خصوصیات وی صداقت، صراحت و صداقت زبان بود که جمیع این خصوصیات موجب شد که امام (ره) علاقه خاصی به ایشان پیدا کند.