انتقاد رئیس جمهور ونزوئلا از رهبران سابق آمریکای لاتین

رئیس‌جمهوری ونزوئلا در پی سفر رهبران سابق مکزیک، شیلی و کلمبیا به کشورش و دیدار آنها با اپوزیسیون ونزوئلا، آنها را به حمایت از افراطگرایانی که برای سرنگونی‌اش تلاش می‌کنند، متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، "فیلیپه کالدرون" ، "سباستین پینه‌رای" و "آندرس پاسترانای" رهبران سابق مکزیک، شیلی و کلمبیا به ونزوئلا سفر کردند تا در مراسمی که سمپوزیسیوم حامیان دموکراسی برپا کرده بودند، شرکت کنند.

رهبران سابق شیلی، مکزیک و کلمبیا فردا (یکشنبه) به دیدار "لئوپولدو لوپز،" رهبر محبوس اپوزیسیون ونزوئلا می‌روند که حدود یک سال است به اتهام رهبری اعتراضات ضد دولت نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا در حبس به سر می‌برد.

مادورو که تلاش دارد اقتصاد وابسته به نفت کشورش را احیا کند، با مشکلات دیگری از جمله تورم و کمبود مواد سوختی دست و پنجه نرم می‌کند. وی در جمع حامیانش گفت که رهبران سابق کشورهای آمریکای لاتین به دلیل پشتیبانی از دشمنان وی "دستشان به خون آلوده است". رئیس‌جمهوری ونزوئلا همچنین رهبر سابق مکزیک را به ارتباط با قاچاقچیان مواد مخدر متهم کرد و خطاب به سباستین پینه‌را گفت که وی از دیکتاتور سابق شیلی آگوستو پینوشه پیروی می‌کند.

مادورو از حامیانش خواست که سفر این روسای جمهور سابق آمریکای لاتین به ونزوئلا را محکوم کرده و آنرا دخات در امور داخلی کاراکاس بدانند. وی گفت: شما باید نگران بحران‌های کشور خودتان باشید و سرتان را از امور داخلی مردم ونزوئلا بیرون ببرید.

انتهای پیام

کد N689938