لاریجانی به تهران بازگشت / پایان سه روز مذاکره با روسای کشورهای اسلامی

سیاسی

رئیس مجلس شورای اسلامی پس از سه روز مذاکره با روسای مجالس اسلامی وارد فروگاه مهرآباد تهران شد.

 به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی علی لاریجانی که به منظور شرکت در دهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی به ترکیه سفر کرده بود، امشب بعد از گذشت 3 روز از آغاز سفرش وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد و مورد استقبال مقامات کشوری و پارلمانی قرار گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بدو ورود به فرودگاه مهرآباد مورد استقبال حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب‌رئیس مجلس، حسین سبحانی‌نیا عضو هیات رئیسه، زمانی مشاور رئیس مجلس، نصیرپور معاون نظارت و هماهنگی معاونت پارلمانی رئیس جمهور و برخی مدیران کل نهاد قانونگذاری قرار گرفت.

شایان ذکر است عبدالله‌زاده نماینده فردوس، افتخاری نماینده تهران، میرگلو بیات نماینده ساوه، حیدری طیب نماینده کرمانشاه، شیخ‌الاسلام معاون امور بین‌الملل رئیس مجلس و قشقاوی معاون کنسولی و امور مجلس وزارت خارجه رئیس مجلس را در سفر به ترکیه همراهی کردند.

بر اساس این گزارش  لاریجانی روز گذشته در اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی به سخنرانی کرد که مهمترین محورهای سخنان رئیس مجلس کشورمان را لزوم وحدت و یکپارچگی میان امت اسلامی به منظور جلوگیری از نفوذ دشمنان، مبارزه و مقابله کشورهای منطقه با گروه‌های ترویستی و تکفیری و همچنین برخورد قاطع با افراد و کشورهایی که به مقدسات اسلامی علی‌الخصوص پیامبر عظیم‌الشأن اسلام توهین می‌کنند،‌ تشکیل می‌داد.

همچنین رئیس قوه قانونگذاری کشورمان در حاشیه این اجلاس با مقامات ارشد کشور ترکیه و همچنین روسا و گروه‌های پارلمانی سایر کشورهای اسلامی که در اجلاس حضور داشتند، دیدار و با آنها درخصوص مسائل منطقه‌ای و فیمابین گفت‌وگو کرد. وی همچنین در این سفر با جمعی از ایرانیان مقیم ترکیه دیدار کرد.

برنامه پایانی سفر  لاریجانی نیز شرکت در کنفرانس خبری با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی بود که رئیس مجلس شورای اسلامی در این نشست خبری، به سوالات خبرنگاران درخصوص مسائل مختلف پاسخ داد.