درخواست سخنگوی جبهه اصلاح‌طلبان از شورای نگهبان

سخنگوی جبهه اصلاح‌طلبان گفت: شورای نگهبان فضا را بر مبنای استقلال و آزادی به گونه‌ای تلطیف کند تا همه افراد علاقه‌مند به نظام پای صندوق‌های رای حضور یابند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محتشمی که در اولین کنگره حزب مردمی اصلاحات ایران اسلامی سخن می‌گفت، افزود: توسعه سیاسی برگشت ساختار دموکراسی در جامعه است.

وی افزود: استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی شعار بنیانگذار جمهوری اسلامی بود. آزادی از استبداد داخلی، استقلال به معنای آزادی از یوغ بیگانگان و جمهوری اسلامی نیز به معنای نظامی مبتنی بر ارزش‌های اسلامی و ایجاد حاکمیت مردم بر مردم است.

وی از ناظران و مجریان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خواست تلاش خود را در جهت مشارکت گرایش‌های مختلف سیاسی پای صندوق‌های رای مبذول دارند.

محتشمی از دولت خواست تلاش کند تا سازمان‌های مردم نهاد در همه زمینه‌ها رشد کند. در این صورت می‌توان به توسعه همه‌جانبه کشور امیدوار شد.

بر اساس این گزارش، در ادامه رجایی دبیر کنگره حزب مردمی اصلاحات ایران اسلامی گفت: نمی‌توان در انتظار رسیدن به جامعه مدنی موضع منفعلانه گرفت.

وی ادامه داد: اگر هویت، اصول و معیارهایمان را حفظ و به آن پایدار باشیم در قالب کار تشکیلاتی و در چارچوب قانون می‌توان به این هدف رسید.

وی افزود: حزب مردمی اصلاحات ایران اسلامی توسعه همه جانبه کشور را با محوریت قانون و ضوابط ممکن می‌داند. این حزب با شعار توسعه سیاسی زیربنای توسعه پایدار برگرفته از راهنمایی‌های رییس جمهور اسبق کشور یک سال قبل پاگرفت.

دبیر کنگره حزب مردمی اصلاحات ایران اسلامی خاطرنشان کرد: محصول توسعه سیاسی پایدار جلوگیری از ترویج تفکر پوپولیستی است. اهداف توسعه سیاسی پیشرفت، صنعتی شدن، رفع فقر، رفع وابستگی و ایجاد تحولات ساختاری در کلیه بخش‌های کشور است. تنها وقتی می‌توان به این اهداف رسید که نسبت به تک‌تک افراد از سوی دولت و حکومت توجه شود.

رجایی ادامه داد: توسعه پایدار به عنوان مفهومی فراگیر در ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و وجود تعامل بین این ارکان را ضروری می‌داند.

انتهای پیام

کد N688653