در دوحه صورت گرفت؛

دیدار امیرعبداللهیان با رئیس قوه قضاییه و دادستان قطر

سیاسی

معاون عربی، آفریقایی وزیر امور خارجه با رئیس قوه قضاییه و دادستان قطر که نقش مؤثری در رسیدگی فوری و آزادی برخی اتباع ایرانی بازداشت شده در قطر بر عهده دارد دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر همزمان با برگزاری کمیته مشترک سیاسی تهران و قطر ، معاون وزیر خارجه کشورمان با آقای دکتر علی فطیس المری رئیس قوه قضاییه و دادستان کل قطر دیدار و گفتگو نمود.

امیر عبدالهیان در این دیدار ضمن ابلاغ سلام آیت الله آملی رئیس قوه قضاییه از نقش مثبت و سازنده آقای المری در تسهیل امور کنسولی و قضایی فیما بین دو کشور قدردانی نمود. معاون وزیر خارجه کشورمان در این دیدار با برشمردن انتظارات جمهوری اسلامی ایران از کشور دوست و برادر قطر در توسعه و تحکیم هر چه بیشتر مناسبات ، توافقات اخیر رئیس قوه قضاییه و دادستان کل قطر به تهران را گامی مثبت در مسیر همکاری های قضایی و مناسبات دو جانبه تهران و دوحه خواند.

رئیس قوه قضاییه و دادستان قطر که نقش مؤثری در رسیدگی فوری و آزادی برخی اتباع ایرانی بازداشت شده در قطر بر عهده دارد با اشاره به نقش و جایگاه مهم جمهوری اسلامی ایران در منطقه ، روابط دو کشور را حائز اهمیت دانست و بر آمادگی هر چه بیشتر قطر در همکاری های قضایی دو کشور در سطوح دو جانبه و سازمان های بین المللی تأکید کرد.