امیرعبداللهیان با رییس قوه قضاییه و دادستان قطر دیدار کرد

سیاست خارجی

معاون وزیر خارجه کشورمان در این دیدار با برشمردن انتظارات ایران از کشور قطر در توسعه و تحکیم هر چه بیشتر مناسبات، توافقات اخیر رییس قوه قضاییه و دادستان کل قطر به تهران را گامی مثبت در مسیر همکاری‌های قضایی و مناسبات دو جانبه تهران و دوحه خواند.

همزمان با برگزاری کمیته مشترک سیاسی تهران و قطر، معاون وزیر خارجه کشورمان با 'علی فطیس المری 'رییس قوه قضاییه و دادستان این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش ایلنا، وی در این دیدار ضمن ابلاغ سلام آیت الله آملی رییس قوه قضاییه کشورمان، از نقش مثبت و سازنده المری در تسهیل امور کنسولی و قضایی فی‌مابین دو کشور قدردانی کرد.

معاون وزیر خارجه کشورمان در این دیدار با برشمردن انتظارات جمهوری اسلامی ایران از کشور دوست و برادر قطر در توسعه و تحکیم هر چه بیشتر مناسبات، توافقات اخیر رییس قوه قضاییه و دادستان کل قطر به تهران را گامی مثبت در مسیر همکاری‌های قضایی و مناسبات دو جانبه تهران و دوحه خواند.

رییس قوه قضاییه و دادستان قطر که نقش مؤثری در رسیدگی فوری و آزادی برخی اتباع ایرانی بازداشت شده در قطر بر عهده دارد، با اشاره به نقش و جایگاه مهم جمهوری اسلامی ایران در منطقه، روابط دو کشور را حائز اهمیت دانست و بر آمادگی هر چه بیشتر قطر در همکاری های قضایی دو کشور در سطوح دو جانبه و سازمان های بین المللی تأکید کرد.

کد N687703