در دیدار با احمد جبرئیل؛

ظریف بر ضرورت اهتمام جامعه بین‌الملل به حقوق ملت فلسطین تأکید کرد

سیاسی

وزیرامور خارجه کشورمان، با اشاره به تداوم محاصره ظالمانه علیه نوار غزه و وضعیت بغرنج انسانی حاکم بر این منطقه، بر ضرورت اهتمام بیش از پیش جامعه بین الملل به حقوق ملت فلسطین تأکید نمود.

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد جبرئیل دبیرکل جبهه آزادیبخش فلسطین (فرماندهی کل) بعداز ظهر امروز با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در تهران دیدار و گفتگو کرد.

ظریف ضمن گرامیداشت سالروز پیروزی مقاومت در جنگ 22 روزه غزه و تجلیل از شهدای مقاومت فلسطینی، بر ایستادگی دائمی نظام، رهبری، ریاست جمهوری و مردم جمهوری اسلامی ایران در کنار آرمان فلسطین در برابر رژیم اشغالگر قدس به عنوان یکی از سیاست های کلی نظام تأکید کرد.

وی با اشاره به ادامه سیاست یهودی سازی قدس شریف ازسوی رژیم صهیونیستی و تداوم محاصره ظالمانه علیه نوار غزه و وضعیت بغرنج انسانی حاکم بر این  منطقه، بر ضرورت اهتمام بیش از پیش جامعه بین الملل به حقوق ملت فلسطین تأکید نمود.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه موفقیت های جبهه مقاومت، موجب ابطال تصور آسیب ناپذیری رژیم صهیونیستی و حامیان آن شده است، اقدام تجاوزکارانه اخیر رژیم صهیونیستی در جولان را نشانه دیگری از همراهی و همکاری بین این رژیم و تروریستهای تکفیری دانست.

 احمد جبرئیل نیز ضمن محکوم نمودن اقدام رژیم صهیونیستی در هدف قرار دادن عناصر مقاومت در سوریه، تأکید کرد تجربه پیروزی های مقاومت ازجمله در جنگ های 22 روزه و 33 روزه، نشان داده است که تنها راه احقاق حقوق کامل ملت فلسطین در برابر اشغالگران صهیونیست، پایداری و مقاومت است.

دبیرکل جبهه آزادیبخش فلسطین (فرماندهی کل) همچنین ضمن قدردانی از حمایت های دائمی جمهوری اسلامی ایران از مقاومت مردم مظلوم فلسطین در برابر اشغالگری، دستاوردها و پیشرفتهای ایران در صحنه های مختلف را موجب افتخار و تقویت مقاومت برشمرد.