نوبخت: سخیف است که قدم زدن ظریف و کری را دیپلماسی ضعیف بدانیم/ درخواست اخراج سفیر فرانسه احساسی است

محمدباقر نوبخت,فرانسه,سیاست خارجی

محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت با بیان اینکه از تیم مذاکره کننده هسته ای که با منطق و قاطعیت در مذاکرات از حقوق مردم دفاع می کنند، تشکر باید کرد، اظهار داشت: خیلی سخیف است اگر قدم زدن ظریف با کری را دیپلماسی ضعیف بدانیم.

به گزارش ایرنا، سخنگوی دولت امروز (چهارشنبه) در نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره انتقادات از عملکرد دیپلماتهای کشور اظهار داشت: همه باید به نوعی از فرزندان این ملت تشکر کنیم که با منطق و قاطعیت در مذاکرات حاضر می شوند و از حقوق مردم دفاع می کنند و از دکتر ظریف باید به صوررت ویژه تشکر کرد .

وی تصریح کرد: ایشان هم نسبت به حوادث رسانه ای موضع گیری درستی کرده اند و در دیدار با وزیر خارجه فرانسه انتقاد خود را از این وضعیت بیان کردند.

نوبخت خاطرنشان کرد: خیلی سخیف است اگر قدم زدن ظریف با کری را دیپلماسی ضعیف بدانیم. برخی چون می بینند مذاکرات به خوبی پیش می رود و با قاطعیت ادامه دارد، به این نوع رویکردها روی می آورند که البته این اقدامات جایی در بین مردم ندارد.

نوبخت خاطر نشان کرد: برای شکستن حلقه تحریم ظالمانه نهایت تلاش را با منطق و قاطعیت دنبال می کنیم.\

گروههای سیاسی حرف های خود را به نام خواسته مردم مطرح نکنند

نوبخت درباره واکنش دولت به توهین نشریه فرانسوی گفت: آن چه در پاریس پیش آمد، اقدام تروریستی گروهک داعش و القاعده را ضد اسلامی می دانیم که هزینه هایی برای مسلمانان ایجاد کرد.

سخنگوی دولت در عین حال اظهار داشت: عده ای هم به بهانه آزادی بیان به مسلمانان توهین کردند که آن را تقبیح می کنیم.

نوبخت تصریح کرد: درخواست اخراج سفیر فرانسه احساسی است .هر کس می تواند نظر خود را داشته باشد اما ما هدف بزرگی داریم و باید از حقوق ملت دفاع کنیم و با دیپلماسی کارها را دنبال می کنیم . البته گروههای سیاسی نباید حرف های خود را به نام خواسته مردم مطرح کنند.

امیدواریم رسانه توقیف شده دوباره به فضای رسانه ای برگردد

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی مبنی بر این که واکنش دولت نسبت به توقیف روزنامه ها چیست؟ گفت: امیدواریم مراحل قضایی برای رسانه ای که برایش مشکل پیش آمده به گونه ای طی شود که دوباره این رسانه را در جمع رسانه های خود داشته باشیم.

شوون نماینده مجلس باید رعایت شود

وی درباره واکنش برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به نطق علی مطهری نماینده مردم تهران با بیان این که پس از گذشت روزهای زیادی از این ماجرا چه باید بگویم، اظهار داشت: نگاه بنده به عنوان نماینده 4 دوره متوالی، این است که هر نماینده ای حق دارد نظر خود را بیان کند.

سخنگوی دولت ادامه داد: نمایندگان دیگر هم حق دارند که در جای خود به این نظرات پاسخ دهند؛

باید همه شوون یک نماینده رعایت شود و نگاه ما غیر از این نیست. هرچه غیر از این هم باشد مورد تایید ما نیست.

مذاکرات روشن تر از گذشته

نوبخت درباره روند مذاکرات هم گفت: استنباط ما این است که آمریکایی ها بنا به هر جهتی اراده دارند که با جمهوری اسلامی ایران به توافق دست یابند. برای ما هم دستیابی به حقوق ملت مهم است و نتیجه مذاکرات روشن تر از گذشته است.

تداوم پیگیری بورسیه ها

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که به نظر می رسد پیگیری پرونده بورسیه ها ضعیف شده است و نمایندگانی که منتقد موضوع بورسیه ها بوده اند نیز عضو کمیته پیگیری این مساله شده اند، گفت: حضور این نمایندگان مانعی برای رسیدگی به بورسیه ها نیست و این موضوع همچنان دنبال می شود.

 

503

کد N687273