نهاوندیان:

برای توقف خشونت ، توهین را متوقف کنید

رييس دفتر رييس‌جمهور,محمد نهاونديان

رئیس دفتر رئیس جمهوری و سرپرست نهاد ریاست جمهوری در مطلبی با عنوان 'توهین را متوقف کنیم' در وبلاگ شخصی خود به اقدام نشریه شارلی ابدو در توهین به پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص) واکنش نشان داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پی اقدام نشریه فکاحی شارلی ابدو در انتشار کاریکاتورهای موهن از پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) که موج گسترده ای از واکنش های اعتراضی را در سراسر جهان اسلام در پی داشته است، محمدنهاوندیان با انتشار متنی در وبلاگ شخصی خود نسبت به این اقدام هتاکانه نشریه فرانسوی واکنش نشان داده است.

وی در این مطلب تمسخر و توهین به مقدسات را باروت اسلحه‌ی خشونت گرایی دانست و نوشته است: توهین کنندگان به مقدسات دینی ، با تبدیل میدان منطق به احساسات، به خشونت و تروریسم کمک می کنند.

نهاوندیان نوشت: خشونت گرایان بی اخلاق، برای توجیه قساوت خود و برای سربازگیری از جامعه‌ی دینی ، نیاز به تحریک احساسات مذهبی مومنان دارند.

رئیس دفتر رئیس جمهوری با اشاره به این واقعیت که سوء استفاده از آزادی بیان برای توهین و تحریک، جفا به آزادی و شراکت در جرم ادم کشی است تاکید کرده است: برای توقف خشونت، توهین را متوقف کنیم.

انتهای پیام

کد N686658