در مذاکرات هسته ای گام های رو به جلویی برداشته شده است

علی لاریجانی,اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در مذاکرات هسته ای گام های رو به جلویی برداشته شده، البته ایران برای سناریوهای مختلف در این زمینه تدابیری اتخاذ کرده است.

به گزارش ایرنا، علی لاریجانی که برای شرکت در دهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی به ترکیه سفر کرده است، سه شنبه شب در کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول و در جمع ایرانیان مقیم این شهر گفت: در صورتی که عقلای غربی توجه کنند، مذاکرات هسته ای می تواند زمینه های همکاری بیشتری را فراهم کند.

وی همچنین در خصوص روابط ایران با ترکیه گفت: ممکن است در برخی از امور با ترکیه اختلاف نظر داشته باشیم اما تلاش این است که اختلاف نظرها سایه ای بر روی روابط خوب دو کشور نیندازد.

لاریجانی ادامه داد: در بسیاری از موضوعات با ترکیه تفاهم داریم و تلاش خواهد شد سطح روابط تجاری دو کشور ارتقاء یابد.

رئیس قوه مقننه افزود: ایران و ترکیه می توانند در مسائل اقتصادی نقش مکمل داشته باشند و همچنین در مسائل امنیتی با تعامل و همکاری تلاش کنند تا آرامش در منطقه برقرار شود.

لاریجانی با اشاره به دیدار روز سه شنبه خود با رئیس پارلمان ترکیه گفت: مذاکرات خوبی با رئیس پارلمان ترکیه انجام دادیم که می تواند به ارتقاء روابط اقتصادی و سیاسی منتهی شود.

وی افزود: در تدوین بودجه سال 94 تلاش شده به بخش خصوصی توجه ویژه شود و در این زمینه تدابیری اندیشیده خواهد شد که ارائه تسهیلات بانکی تسهیل شود.

رییس مجلس شورای اسلامی یکی از بخش های مهم در سفرهای خارجی خود را دیدار با ایرانیان مقیم آن کشور عنوان کرد.

به گفته وی ایرانیان موفق در ترکیه نقش مهمی در شناسایی فرهنگ ایران به مردم این کشور دارند.

لاریجانی افزود: دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه نقش موثری در ایجاد ارتباطات علمی با محیط های آموزشی داخل ایران دارند.
کد N685890