رئیس دیوان عالی کشور:

توهین به رهبران ادیان آسمانی، از طریق هر کسی محکوم است

ديوان عالي,پيامبر اكرم ص

رئیس دیوان عالی کشور گفت: توهین به رهبران ادیان آسمانی از طریق هر کسی که باشد محکوم است علی‌الخصوص توهین به خاتم پیامبران که رحمتٌ للعالمین است.

رئیس دیوان عالی کشور گفت: توهین به رهبران ادیان آسمانی از طریق هر کسی که باشد محکوم است علی‌الخصوص توهین به خاتم پیامبران که رحمتٌ للعالمین است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین کریمی در جلسه هیأت عمومی وحدت رویه کیفری دیوان عالی کشور که با حضور قضات عالی‌رتبه دیوان برگزار شد، با اشاره به اتفاقات اخیر در خصوص اهانت به ساحت مقدس حضرت پیامبر اکرم (ص) از سوی نشریه فاسد فرانسوی با قرائت حدیث قدسی و تفسیر آن بیان کرد: خداوند خطاب به حضرت محمد (ص) می‌فرماید: ای محمد من شما را وقتی خلق کردم که شیئ در عالم نبود و از روح خودم در تو دمیدم و با توجه به ارزشی که برای تو قائل بودم اطاعت از شما را بر همه مردم واجب دانستم. هر کس شما را اطاعت کند مرا اطاعت کرده است و هر کس نسبت به شما مرتکب گناه شود نسبت به من مرتکب گناه شده است و همینطور در علی و نسل علی نیز اطاعت از آنها را بر مردم واجب کردم.

رئیس هیأت عمومی دیوان عالی کشور به نوشته یک نویسنده خارجی اشاره و اظهار کرد: این نویسنده در بخشی از کتاب خود می‌نویسد: «من از نوشتن این کتاب همه هدفم این نیست که از اسلام دفاع کنم و مسلمان نیز نیستم اما به شما می‌گویم که مسلمان‌ها یک چهارم جمعیت دنیا را تشکیل داده‌اند و اینها دارای فرهنگ غنی هستند و . . . » لذا با توجه به مطالب عنوان شده آیا درست است در یک کشور اروپایی مثل فرانسه یک نشریه‌ای معلوم‌الحال و دشمن بشریت، دین آسمانی این خیل عظیم مسلمانان را مورد تمسخر قرار دهد و با ترسیم کاریکاتوری موهن نسبت به ساحت مقدس حضرت رسول اکرم (ص) توهین کند.

کریمی تصریح کرد: توهین به رهبران ادیان آسمانی از طریق هر کسی که باشد محکوم است علی‌الخصوص توهین به خاتم پیامبران که رحمتٌ للعالمین است لذا ما قضات و کارکنان دیوان عالی کشور هم با همصدا شدن با مردم جهان این اقدام موهن و سخیف را محکوم می‌کنیم.

انتهای پیام

کد N685799