صبح امروز؛

هیات علمی دانشکده دفاع عمان از دانشکده دفاعی سپاه بازدید کرد

سیاست داخلی

جوامع دانشگاهی به عنوان جریان نخبگان کشورها می‌تواند با جریان‌سازی در قرار گرفتن تمدن اسلامی بر قله علمی جهان نقش تعیین کننده‌ای را ایفا کنند.

هیات علمی – آموزشی دانشکده دفاع ملی عمان با حضور در دانشگاه جامع امام حسین(ع) از دانشکده و پژوهشکده علوم دفاعی(دافوس) سپاه بازدید کردند.

به گزارش ایلنا؛ هیات علمی - آموزشی دانشکده دفاع ملی کشور عمان به سرپرستی "سرلشکر سالم بن مسلم بن علی قطن" از دانشکده و پژوهشکده علوم دفاعی(دافوس) دانشگاه جامع امام حسین(ع) بازدید و با دکتر محمد رضا حسنی آهنگر فرمانده دانشگاه جامع امام حسین(ع) و سرتیپ دوم پاسدار دکتر بهرام حسینی مطلق فرمانده دانشکده و پژوهشکده علوم دفاعی (دافوس) دانشگاه جامع امام حسین(ع) دیدار کردند.

در جریان این دیدار دکتر حسنی آهنگر تعاملات جوامع دانشگاهی کشورهای مسلمان را گام مهمی در راستای تحقق تمدن نوین اسلامی عنوان و تصریح کرد: جوامع دانشگاهی به عنوان جریان نخبگان کشورها می‌تواند با جریان‌سازی در قرار گرفتن تمدن اسلامی بر قله علمی جهان نقش تعیین کننده‌ای را ایفا کنند.

در ادامه حسینی مطلق با معرفی دانشکده و پژوهشکده علوم دفاعی (دافوس) سپاه به بیان ماموریت‌ها و چشم‌انداز این دانشکده پرداخت و اظهار داشت: دانشکده علوم دفاعی(دافوس) سپاه بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و دکترین راهبردی و عملیاتی سپاه حوادث منطقه و جهان را رصد کرده و بر غنای محتوای دروس آموزشی خود می‌افزاید.

سرلشکر "سالم بن مسلم بن علی قطن" نیز با بیان اینکه سفر به ایران دستاوردهای زیادی را برای ما به همراه داشت از دانشگاه امام حسین(ع) سپاه به عنوان یک شهر علمی یاد کرد و افزود: در جریان این سفر با مولفه‌ها و عناصر قدرت جمهوری اسلامی ایران آشنا شدیم که از آن به عنوان مرجع دانشکده دفاع ملی عمان استفاده می‌کنیم.

گفتنی است هیات علمی- آموزشی دانشکده دفاع ملی عمان در پایان این دیدار با حضور در یکی از کلاسهای دوره کارشناسی ارشد دانشکده مدیریت دفاعی از نزدیک با روند تدریس و آموزش این دانشکده آشنا شدند.

کد N683592