با صدور بیانیه‌ای

جامعه روحانیون اهل‌سنت هرمزگان اهانت‌ به پیامبراکرم(ص) را محکوم کردند

جامعه روحانیون اهل‌سنت هرمزگان متشکل از روحانیون، علما، فضلا، معتمدین و ائمه جمعه و جماعت اهل‌سنت استان با صدور بیانیه‌ای اقدام موهن روزنامه فرانسوی مبنی بر چاپ کاریکاتور اهانت‌آمیز به نبی مکرم اسلام را شدیدا محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خلیج فارس، متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

تلاش دیرینه غرب در اسلام هراسی و به انزوا کشاندن این دین توحیدی در دهه‌های اخیر کاملا مشهود و غیرقابل انکار است. بی‌تردید تعالیم الهی و عالیه اسلام و نور وجودی پیامبر عظیم‌الشان اسلام(ص) مطلبی نیست که متاثر از دشمنی و اهانت کفار و دشمنان خبیث قرار گیرد لیکن هوشیاری و بصیرت امروز جوامع اسلامی، خصوصا روحانیون و بزرگان دینی بسیار تعیین کننده است.

هجوم همه‌جانبه صهیونیسم و تکفیر به دین مهر و رحمت با هدف ضربه زدن به عظمت و بزرگی نبی‌مکرم اسلام(ص) و عادی‌سازی توهین به ایشان و معرفی اسلام به عنوان دین حامی خشونت است.

به موجب این بیانیه تاکید می‌شود تنها راه مقابله با دشمنان اسلام و اهانت‌کنندگان به ارزش‌های اسلامی تحکیم وحدت بین تمام مذاهب در سرتاسر جهان اسلام است.

با عنایت به دستور صریح خداوند متعال در قرآن‌کریم مبنی بر حفظ وحدت و پیروی از اولامر و ولی‌امر مسلمین همچنین با توجه به اینکه امروز تنها پرچمدار مقابله با استکبار و صهیونیسم نظام مقدس جمهوری اسلامی است ما جامعه روحانیون اهل‌سنت هرمزگان ضمن محکومیت شدید اقدام موهن روزنامه فرانسوی مبنی بر چاپ کاریکاتور اهانت‌آمیز به نبی مکرم اسلام، بر حفظ وحدت بین شیعه و سنی و پیروی از ولی‌امر مسلمین یعنی آیت‌الله العظمی خامنه‌ای تاکید می‌نمائیم".»

انتهای پیام

کد N683234