در دیدار با وزیر کشور عراق

شمخانی: روند انهدام کامل جریان تروریسم در عراق در جریان است

ايران,عراق,علي شمخاني

محمد سالم الغبان، وزیر کشور عراق که به تهران سفر کرده است پیش از ظهر امروز با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت‌وگو کرد.

محمد سالم الغبان، وزیر کشور عراق که به تهران سفر کرده است پیش از ظهر امروز با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، علی شمخانی در این دیدار با تبریک پیروزی‌های مستمر ارتش و نیروهای مردمی عراق در جبهه مبارزه با تروریسم تکفیری اظهار داشت: علی رغم کمک های پنهان اطلاعاتی، تسلیحاتی و مالی برخی کشورهای منطقه ای و فرامنطقه ای به این گروهها، روند انهدام کامل جریان تروریسم در عراق و استقرار امنیت و آرامش در این کشور با شتاب قابل ملاحظه ای در جریان است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی برگزاری موفق کنگره عظیم اربعین از سوی دولت عراق را آزمونی کم نظیر در ارزیابی قدرت و صلاحیت ارتش و نیروهای امنیتی این کشور در برقراری امنیت بدون نیاز به مداخله کشورهای خارجی ذکر کرد و افزود : مشارکت روزافزون نیروهای مردمی از ادیان، اقوام، مذاهب و طوایف مختلف در عرصه مبارزه با تروریسم و حمایت مراجع عظام دینی از این روند، مهمترین ضرورت شکل گیری امنیت پایدار در عراق است.

وی با اشاره به اقدام تروریستی رژیم صهیونیستی در نقض حاکمیت دولت سوریه و به شهادت رساندن جمعی از رزمندگان حزب الله در منطقه قنیطره اظهار داشت: بدون شک این اقدام در تداوم همکاری با تروریست های تکفیری صورت پذیرفته و تکمیل کننده رویکرد حاکمان تل آویو در استفاده از جریان تروریسم به منظور ایجاد منطقه حایل در مرزهای جعلی این رژیم است.

شمخانی اقدام اخیر رژیم صهیونیستی و کمکهای تسلیحاتی آمریکا به گروههای تروریستی که از طریق بار ریزی در مناطق تحت اشغال داعش در عراق انجام می‌شود را حلقه های زنجیره بی صداقتی در مبارزه با تروریسم عنوان کرد و افزود: تجربه گذشته نشان می دهد که جریان مقاومت پاسخ اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی را با شدت و قاطعیت انقلابی در زمان و مکان مورد نظر خود خواهد داد.

وی توسعه همکاری های راهبردی میان دو کشور را فراتر از حوزه های دفاعی، امنیتی و سیاسی عنوان کرد و با اشاره به اراده و تلاش دو دولت برای شکوفایی بیش از پیش همکاریهای اقتصادی همه جانبه میان ایران و عراق اظهار داشت: بزودی نمایشگاه معرفی فرصتهای همکاری اقتصادی میان ایران و عراق با حضور گسترده شرکتهای ایرانی در بغداد برگزار و زمینه ورود دو کشور به مرحله جدیدی از همکاریهای اقتصادی گسترده ایجاد خواهد شد.

محمد سالم الغبان وزیر کشور عراق نیز در این دیدار با تبیین وضعیت رو به توسعه توانمندیهای امنیتی این کشور در شرایط جدید افزود: با تدابیر اتخاذ شده شرایط امنیتی در بیشتر استانهای عراق بویژه شهر بغداد در وضعیت بسیار مناسبی میباشد.

وزیر کشور عراق با اشاره به توانمندیهای جمهوری اسلامی ایران دربخشهای مختلف امنیتی و انتظامی خواستار توسعه همکاری دوکشور در حوزه های سخت افزاری، نرم افزاری و آموزشی میان ایران و عراق شد.

انتهای پیام

کد N682538