سرلشکر صفوی در اختتامیه انتخاب کتاب سال سپاه:

قرن حاضر٬ قرن بیداری اسلامی و وحدت اسلامی است

سیاست داخلی

تغییر در فرهنگ و اندیشه منجر به تغییر در رفتار شده و تغییر در رفتار تغییر در آرا و انتخابات و روش زندگی، نوع پوشش و نوع فضاست و تغییرات فرهنگی، تغییرات اجتماعی را به دنبال می آورد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا تاکید کرد: فرهنگ لیبرال دموکراسی برای بشریت پیامی جز تخریب ارزش‌های اخلاقی و کانون خانواده‌ها چیزی ندارد.

به گزارش ایلنا؛ سردار سیدیحیی رحیم‌صفوی، در آیین اختتامیه دهمین دوره انتخاب کتاب سال سپاه که در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) برگزار شد٬ با بیان اینکه آنچه باقی می‌ماند آثار مکتوب است٬ گفت: تولید فرهنگی کتاب و قلم یکی از مولفه‌های فرهنگ، فرهنگ‌سازی و حفظ هویت ملت‌ها و کشور‌ها است.

وی افزود: در حقیقت فرهنگ زیربنای تمامی فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی یک ملت محسوب می‌شود و فرهنگ هر جامعه مهم‌ترین معیار سنجش و داوری درباره آن جامعه و میزان رشد و تکامل یک جامعه در مسیر کمال است.

صفوی اظهار داشت: هر کسی با آنچه می‌اندیشد فکر و زندگی کرده و خواسته‌هایش را تامین می‌کند؛ شهر و کشور، تمدن و آینده را می‌سازد از این رو ما و باید در حوزه فرهنگ به طور جدی به دنبال تولید ایده و نظریه باشیم.

وی افزود: همان‌گونه که هشت سال دفاع مقدس فرهنگی به عنوان فرهنگ دفاع مقدس تولید کرد، هم اکنون نیز پاسداران قدیمی این امکان را دارند که در قالب تولیدات فرهنگی به طور جهادی حضور یابند و دفاع مقدس را با زبان شعر و خاطره بیان کنند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه فرهنگ در طول زمان ممکن است دچار تغییر و دست خوش صدمات جدی شود٬ گفت: امروز تبلیغ ذائقه فرهنگی غربی در قشر جوان ما منشا بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی، همچون طلاق‌ها و ناپایداری زندگی‌ها است.

وی از جنگ نرم به عنوان عامل تغییر در اندیشه‌ها و باور‌ها یاد کرد و گفت: تغییر در فرهنگ و اندیشه منجر به تغییر در رفتار شده و تغییر در رفتار تغییر در آرا و انتخابات و روش زندگی، نوع پوشش و نوع فضاست و تغییرات فرهنگی، تغییرات اجتماعی را به دنبال می‌آورد.

صفوی در ادامه با اشاره به اینکه مدیریت جامعه اگر اهل مطالعه باشند می‌توانیم فرهنگ اسلامی را حفظ کنیم و به فضل الهی یک جامعه اسلامی و تمدن اسلامی داشته باشیم تصریح کرد: به فضل الهی٬ قرن حاضر قرن بیداری اسلامی و وحدت اسلامی است، زمینه‌های تشکیل امت واحد اسلامی به چشم می‌خورد و بازگشت مسلمان‌ها برای احیای هویت اسلامی، به دست اوردن آزادی و استقلال خودشان و سرنگون کردن حکام مستبد و رژیم‌های پادشاهی و رژیم‌های وابسته به بیگانه اغاز شده است.

وی تاکید کرد: پیروزی‌های انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام (ره) و فداکاری ملت بزرگ ما در طول ۳۵ سال گذشته به خصوص در ۸ سال دفاع مقدس است در حقیقت سرآغاز این انفجار نور، اسلام، قرآن و انفجاری بود که امام بزرگوارمان با انقلاب اسلامی شعله آن را بر افروخت.

وی خاطر نشان کرد: شعله نورانیت و بیداری و شعله فهم و معارف اسلامی به اقصی نقاط جهان سرایت کرده است و قدرت جدید جهان اسلام در حال شکل گیری است و با قاطعیت می‌توان گفت قرن ۱۵ هجری و قرن۲۱ قرن تشکیل قطب بزرگ قدرت جهان اسلام خواهد بود و به همین خاطر است که یک مجله وابسته‌ای در فرانسه این اهانت‌های بی‌شرمانه را به اسلام می‌کند.

صفوی اهانت به مقدسات اسلام را یک جریان مهندسی شده صهیونیستی و غربی دانست و تصریح کرد: فرهنگ لیبرال دموکراسی برای بشریت پیامی جز تخریب ارزش‌های اخلاقی و کانون خانواده‌ها چیزی ندارد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به فعالیت‌های پژوهشی و تالیفی خود گفت: علاوه بر کتاب «عاقبت به خیری» که با اهتمام و همراهی حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمد عابدی نوشته‌ام، تاکنون شش عنوان کتاب دیگر در حوزه جغرافیای نظامی ایران و هشت عنوان کتاب هم درباره جهان اسلام به رشته تحریر در آورده‌ام که امسال منتشر شده‌اند.

صفوی در پایان خاطرنشان کرد: موسسه‌ای به نام «آینده‌پژوهی در جهان اسلام» را با حقوق پاسداری اداره می‌کنیم.

گفتنی است کتاب «عاقبت به خیری» تالیف دکتر احمد عابدی و دکتر صفوی در گروه آثار فرهنگی و اعتقادی برگزیده دهمین دوره انتخاب کتاب سال سپاه شد

کد N682303