جانشین فرمانده قرارگاه پدافند هوایی:

بدون هیچ‌گونه وابستگی به خارج از آسمان کشور دفاع می‌کنیم

سیاسی

جانشین قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) گفت: امروز این قرارگاه، با استفاده از کارکنان جوان و بهره‌گیری از سامانه‌های کاملاً بومی و بدون هیچ‌گونه وابستگی به خارج، از آسمان کشور دفاع می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر سرتیپ علیرضا صباحی‌فرد در جمع کارکنان قرارگاخ پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) گفت: تأمین امنیت دفاعی مراکز حیاتی، حساس و مهم کشور از اهداف اصلی قرارگاه پدافند هوایی است و افزایش قدرت دفاعی مستلزم این است که در بهترین وضعیت آمادگی در حوزه پدافند عامل و غیرعامل قرار داشته باشیم.

وی اظهار داشت: امروز قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) با استفاده از کارکنان جوان که تمام مراحل آموزش خود را در همه سطوح در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی داخلی طی کرده‌اند و بهره‌گیری از سامانه‌های کاملاً بومی و بدون هیچ‌گونه وابستگی به خارج از کشور، مأموریت دفاع از آسمان کشور را به انجام می‌رساند و در حوزه سامانه‌های پدافندی نیز، با اتکا به دانش بومی نیاز خود به سلاح و سامانه را کاملاً از داخل کشور تأمین می‌کند.

امیر سرتیپ صباحی فرد افزود: با تلاش بی‌وقفه کارکنان، آمادگی قرارگاه پدافند هوایی برای مقابله با هرگونه تهدید در شرایط مطلوبی قرار دارد و این آمادگی باید روزبه‌روز و متناسب با نوع تهدید افزایش یابد.