لندن پنجشنبه میزبان وزرای خارجه ائتلاف ضدداعش

داعش

وزرای امور خارجه انگلیس و آمریکا پنجشنبه هفته جاری در لندن میزبان کشورهای عضو ائتلاف بین‌المللی به اصطلاح ضد داعش خواهند بود.

وزرای امور خارجه انگلیس و آمریکا پنجشنبه هفته جاری در لندن میزبان کشورهای عضو ائتلاف بین‌المللی به اصطلاح ضد داعش خواهند بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، مذاکرات یک روزه به میزبانی جان کری، وزیر خارجه آمریکا و فیلیپ هاموند، وزیر خارجه انگلیس با حضور وزرای خارجه حدود 20 کشور از جمله کشورهای عربی برگزار می‌شود و قرار است درباره پیشرفت‌ها در مقابله با تروریست‌های داعش که مناطق گسترده ای از عراق و سوریه را تصرف کرده‌اند، بحث و گفت‌وگو شود.

یکی از مقام‌های انگلیسی تایید کرد که نشست مذکور در لانکستر هاوس در مرکز لندن برگزار می‌شود.

فیلیپ هاموند در گفت‌وگو با روزنامه دیلی تلگراف تاکید کرد: این فرصت بسیار مناسبی برای ارزیابی دستاوردهایمان در تلاش مشترک برای مقابله با "ایدئولوژی مسموم" داعش است. شرکای فعال اصلی در ائتلاف از جمله شرکای عربی در لندن جمع خواهند شد تا درباره راه‌های دیگری که می‌توان برای تضعیف و نابودی داعش انجام داد، گفت‌وگو کنیم.

وی افزود: از اصلی‌ترین کارهایی در دستور کار است، بررسی راه‌های بیشتر برای مقابله با داعش، کاهش منابع درآمدی داعش و افزایش کمک‌های بشردوستانه به افراد محاصره شده و ادامه کمپین نظامی است.

این نشست در پی دیدار باراک اوباما رئیس‌جمهوری آمریکا با دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس طی روزهای گذشته در واشنگتن برگزار خواهد شد.

به گفته مقام‌ها، مذاکرات رهبران آمریکا و انگلیس بر روی پنج حوزه متمرکز بود: شبه‌نظامیان خارجی، کمپین ضدداعش، منابع مالی آنها، ارتباطات استراتژیک و کمک‌های بشردوستانه.

انتهای پیام

کد N680440