حماس: هزاران سند از جنایات جنگی اسرائیل در غزه را به دادگاه کیفری می‌دهیم

سیاسی

به دنبال آغاز تحقیقات درباره جنایات جنگی اسرائیل در فلسطین از سوی دادگاه کیفری بین‌الملل، جنبش حماس ضمن استقبال از این اقدام اعلام کرد، آماده است هزاران سند و گزارش در رابطه با جنایاتی که صهیونیست‌ها علیه مردم غزه انجام داده‌اند را به دادگاه کیفریی بین‌الملل ارائه کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، فوزی برهوم، سخنگوی جنبش حماس در بیانیه‌ای ضمن استقبال از آغاز تحقیقات در خصوص جنایات‌ جنگی صهیونیست‌ها در نوار غزه از سوی دادگاه کیفری بین‌الملل گفت: ما از این اقدام استقبال می‌کنیم و آن را گامی مهم می‌دانیم چرا که از مدت‌ها پیش مردم ما منتظر چنین روزی بودند.

وی افزود: این اقدام روزنه امیدی برای ملت فلسطین در محاکمه رهبران اسرائیل به دلیل جنایت‌هایشان درحق مردم غزه است و باید هرچه سریع‌تر اقدامات عملی در این زمینه صورت گیرد.

برهوم خاطرنشان کرد: حماس آماده ارائه هزاران اسناد و گزارش به دادگاه کیفری بین‌الملل است که جنایت‌های وحشتناک صهیونیست‌ها در حق مردم فلسطین را ثابت می‌کند.

وزارت خارجه فلسطین نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: هدف از پیوستن به دادگاه کیفری بین‌الملل تضمین اتخاذ اقداماتی برای محاکمه رهبران اسرائیل است و ما آماده همکاری با دادگاه کیفری برای تحقق عدالت هستیم.

دادگاه کیفری بین‌الملل اخیرا در بیانیه‌ای اعلام کرده است که با استقبال تام و بی‌طرفی کامل جنایت‌های جنگی در نوار غزه را مورد بررسی قرار می‌دهد.

انتهای پیام

کد N680232