تکرار جنایات مرسوم در آمریکا/ تیراندازی در فلوریدا دو کشته برجا گذاشت

سیاسی

آمریکا بار دیگرصحنه تکرارا جنایتی بود که تبدیل به امری مرسوم در این کشور شده و اینبار در فلوریدا مردی با شلیک گلوله موجب کشته شدن دو نفر و زخمی شدن یک نفر دیگر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، مردی در فلوریدا در حالیکه چند اسلحه به همراه داشت به سمت همسر خود و چند نفر دیگر آتش گشود که در نتیجه آن دو نفر کشته شده و همسر وی نیز زخمی شد. 

این حادثه در یک فروشگاه مواد غذایی رخ داد البته در زمان تیراندازی به علت بسته بودن درهای فروشگاه افراد زیادی در این محل نبودند. 

در دسترس بودن سلاح گرم در آمریکا موجب شده تا تیراندازی به سوی افراد در ایالات متحده امری مرسوم باشد و در این میان اقدام برخی از نمایندگان کنگره و کاخ سفید برای ایجاد محدودیت در زمینه فروش سلاح راه به جایی نبرده و ارتباط گسترده لابی سلاح در ایالات متحده با اعضای با نفوذ کنگره سبب شده تا فروش سلاح در آمریکا بدون هیچگونه مشکلی ادامه داشته باشد.

این وضعیت رفته رفته تبدیل به یک بحران شده به طوریکه تیراندازی در آمریکا به سوی مردم بی دفاع تبدیل به موضوعی همیشگی شده و سالانه هزاران نفر در این کشور بر اثر اصابت گلوله کشته می شوند.

بر اساس جدیدترین تحقیقات انجام شده در آمریکا در هر سال بیش از 500 کودک در حوادث تیراندازی که در شهرهای مختلف این کشور انجام می شود کشته می شوند.

در همین رابطه در سال 2013  "اریک هولدر" وزیر دادگستری آمریکا، در مراسم سالانه روسای پلیس آمریکا اعلام کرد: میانگین تیراندازی های انجام شده به سوی مردم در آمریکا از سال 2008 تا کنون در مقایسه با سالهای 2000 تا 2008 سه برابر شده است.

این آمار از سوی وزارت دادگستری آمریکا منتشر شده است. این وزارت خانه در 10 سال گذشته 50 هزار افسر، هفت هزار فرمانده ویژه صحنه های جرم، و بیش از سه هزار افسر محلی و ایالتی را برای مقابله با جرم و جنایت به ویژه مقابله با تیراندازی آموزش داده، اما با این وجود تیراندازی به سوی مردم در آمریکا همچنان ادامه دارد.