فراخوان سرکرده داعش برای نبرد با دولت لیبی

ایرنا نوشت:

سرکرده گروه تروریستی داعش روز شنبه همزمان با به عهده گرفتن مسئولیت انفجار طرابلس پایتخت لیبی از عناصر این گروه خواست برای نبرد با نیروهای دولتی به این کشور بروند.

به گزارش شبکه خبری 'اسکای نیوز' به نقل از یک شبکه تلویزیونی وابسته به داعش، این گروه تروریستی مسئولیت انفجار نزدیک محل نگهبانی مقابل ساختمان سفارتخانه الجزایر را در طرابلس پایتخت لیبی به عهده گرفته است.

این درحالیست که طرابلس در اشغال گروه تندروی 'فجر لیبی' قرار دارد که پارلمان قانونی لیبی که تحت شناسایی بین المللی قرار دارد،آن را تروریستی اعلام کرده است.

این انفجار با انتشار پیام 'ابوبکر البغدادی' سرکرده این گروه تروریستی همزمان بودکه از عناصر این گروه خواست که برای نبرد با نیروهای دولتی لیبی به این کشور عزیمت کنند.

بغدادی در پیامی که روی پایگاه های اینترنتی وابسته به داعش منتشر شد، از عناصر تندروی ساکن کشورهای آفریقایی نزدیک لیبی به ویژه تونس، مغرب و مصر خواست که به این گروه تروریستی در لیبی بپیوندند.

شماری از گزارش ها حاکی از استقرار و مشاهده شدن عناصر داعش در بخش های تحت تصرف گروه های تندرو از جمله 'فجر لیبی' و 'انصار الشریعه' است که با نیروهای دولت قانونی این کشور درگیرند.

4949

کد N680019