واکنش صهیونیست ها به اظهارات سید حسن نصرالله

ایرنا نوشت:

منابع امنیتی ارشد صهیونیستی در واکنش به اظهارات و هشدارهای« سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در مصاحبه طولانی پنجشنبه شب با شبکه المیادین، تاکید کردند که این هشدارها و آمادگی های نظامی مقاومت برای کشاندن میدان نبرد به داخل فلسطین اشغالی تا بعداز الجلیل جدی و واقعی است و آنها هم آن را بسیار جدی می گیرند.

به گزارش روز جمعه ایرنا، روزنامه صهیونیستی معاریو به نقل از این منابع امنیتی نوشت: اسراییل معنای هشدارها و تهدیدهای سید حسن نصرالله را درک و با آنها بسیار بسیار جدی برخورد می کند.

معاریو افزود: خبر خوب این بود ، اکنون ارتش اسراییل بخوبی می داند که جنگ آینده با حزب الله چگونه خواهد بود اما خبر بد هم این است که همه اظهارات ، هشدارها و تهدیدهای دبیرکل حزب الله لبنان با واقعیت تطبیق دارد.

این روزنامه صهیونیستی اضافه کرد: منابع امنیتی اسراییل معتقدند که جنگ آینده اسراییل و حزب الله مشابه جنگ های گذشته نخواهد بود، زیرا موشک ها شهرک نشینان را فراری می دهد و کاری ازدست گنبد آهنین برای حمایت از اسراییل برنخواهد آمد و نیروی هوایی هم با تهدید دفاع جدی حزب الله مواجه خواهد شد.

معاریو ادامه داد: منابع امنیتی اسراییل باور دارند که ورود به خاک لبنان بخش سرنوشت ساز این جنگ خواهد بود اما این دیگر مسئله ساده ای نخواهد بود زیرا حزب الله برای رویارویی آماده است و همانطور که سید حسن نصرالله گفته است نیروهای مقاومت با حضور در جنگ سوریه آب دیده تر از گذشته شده و با گلوله های واقعی رزمایش انجام داده اند.

روزنامه لبنانی الاخبار هم با تاکید بر ترس ونگرانی صهیونیست ها در شمال فلسطین اشغالی و موازی مرزهای جنوبی لبنان نوشت که کانال یکم تلویزیون رژیم صهیونیستی امکان تصرف الجلیل توسط حزب الله لبنان را مورد تاکید قرار داد.

سید حسن نصرالله در گفت وگوی با المیادین تاکید کرد که نیروهای مقاومت نه تنها می توانند وارد شهرک ها و منطقه الجلیل شوند بلکه می توانند فراتر و بعداز آن هم پیشروی کنند.

اما کانال دهم تلویزیون صهیونیستی گفت: دوره سال ها آرامش در مرزهای شمالی با لبنان پایان یافته است و اکنون حزب الله بعداز مشارکت در جنگ سوریه و با کسب تجربه های جنگی از اعتماد به نفس ییشتری برخوردار است و توانایی ورود به الجلیل و بعداز آن را دارد.

این کانال صهیونیستی به نقل از منابع نظامی افزود: البته اینها به معنای این نیست که جنگ فردا صبح شروع می شود هرچند ما بخوبی شرایط را درک می کنیم و منتظر هر تحولی در شمال (فلسطین اشغالی) هستیم.

این کانال به موشک های فاتح 110 و ارزیابی آشکار اسراییل در این خصوص و گمانه زنی ها سالهای گذشته اشاره و این سئوال را مطرح کرد که « اکنون سئوال این است چه سلاحی در اختیار حزب الله قرار دارد که می تواند توازن و تعادل را حفظ کند؟»

کانال دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی به این سئوال پاسخ داد و اعلام کرد که سلاح « تعادل بخش » موشک های زمین به زمین ایرانی با برد بالای 300 کیلومتر هستند که کلاهک های جنگی را با بیش از نیم تن مواد منفجره حمل می کنند.

این کانال افزود: اسراییل نگران موشک های با دقت بسیاربالای حزب الله لبنان است و تمام تلاش خود را برای انتقال آنها از سوریه به داخل لبنان بکار بست اما سید حسن نصرالله فاش کرد که این موشک ها از سال ها قبل در زرادخانه مقاومت وجود دارد.

کانال دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی تاکید کرد: باید بدانیم که جنگ آینده با حزب الله به خسارت های ناشی از شلیک موشک ها و ورود نیروهای مقاومت به الجلیل و امثال اینها ختم نمی شود بلکه هزینه اقتصاد هر روز جنگ با حزب الله، اقتصاد اسراییل را سه برابر از جنگ 51 روزه اخیرعلیه غزه تضعیف تر می کند.

4949

کد N677925