نصرالله: مقاومت آماده پیشروی درفلسطین اشغالی حتی بعد از الجلیل است/ ترکیه پشت سر داعش قرار دارد

ایرنا نوشت:

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید به اینکه« محور مقاومت درمقابل هرگونه حمله به سوریه ساکت نخواهد ماند»، برای نخستین بار اظهار داشت که مقاومت آماده ورود به فلسطین اشغالی و پیشروی در آن حتی بعداز منطقه الجلیل است.
[مقاومت لبنان آماده پیشروی درفلسطین اشغالی حتی بعد از الجلیل/ ترکیه پشت سر داعش قرار دارد]

به گزارش ایرنا، سید حسن نصرالله در گفت وگوی صریح 3 ساعته با «غسان بن جدو» مدیرشبکه تلویزیونی المیادین که شامگاه پنجشنبه پخش شد، تاکید کرد که مقاومت به هرگونه تجاوز جدید اسراییل پاسخ می دهد و نه تنها تا منطقه الجلیل در فلسطین اشغالی که حتی بعداز آن می تواند پیشروی کند.

سید حسن نصرالله پیشتر اعلام کرده بود که مقاومت لبنان در صورت شروع هر جنگی بین رژیم صهیونیستی و لبنان، قادر است تا منطقه الجلیل پیشروی کند.

پایگاه اینترنتی روزنامه صهیونیستی معاریو در واکنش به این اظهارات دبیرکل حزب الله لبنان به نقل از منابع امنیتی رژیم صهیونسیتی تاکید کرد که هشدارها و تهدیدهای سیدحسن نصرالله واقعی است و نمی توان از کنار آن عبور کرد.

 

** محور مقاومت به هرگونه تجاوز به سوریه پاسخ می دهد

دبیرکل حزب الله خاطرنشان کرد: هرگونه حمله و تجاوز به سوریه ، حمله و تجاوز به مقاومت است و به همین دلیل بدون پاسخ نخواهد ماند.

وی تصریح کرد: مقاومت لبنان به انواع سلاح که می تواند به ذهن دشمن خطور کند و یا حتی خطور نکند، مجهز شده است.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه« قدرت مقاومت لبنان ذره ای کاهش نیافته است»، گفت که شاخه نظامی مقاومت با گرایش پاسخ قدرتمندانه به دشمن صهیونیستی و دیگر دشمنان آماده سازی شده است.

وی تاکید کرد: محور مقاومت مترصد پاسخ دادن به هرگونه تجاوز و حمله است و برای تعیین زمان این پاسخگویی تصمیم لازم را اتخاذ می کند.

 

** ترکیه پشت سر داعش قرار دارد

دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد که ترکیه پشت سر گروه تروریستی تکفیری داعش قرار دارد و این از مسلماتی است که همه کشورهای منطقه و جهان مرتبط با بحران سوریه از جمله آمریکا آن را می دانند.

سید حسن نصرالله تصریح کرد که ترکیه از داعش استفاده می کند و درصدد نابود شدن و پایان این گروه تروریستی تکفیری نیست.

وی اظهارداشت که این کشور منطقه ای در کنار داعش در سوریه و عراق حضور دارد اما اکنون از بحران در موضع و جایگاهش رنج می برد.

 

** مقاومت قوی تر از گذشته است

دبیرکل حزب الله تاکید کرد که مقاومت لبنان از گذشته بسیار قوی تر است و به انواع سلاح که می تواند به ذهن دشمن خطور کند ویا نکند، مجهز شده است.

وی با بیان اینکه « قدرت ها و توانایی مقاومت دست نخورده مانده و کاهش نیافته است»، اظهار داشت: اسراییل مرتکب اشتباهی بزرگ خواهد شد اگر درصدد امتحان قدرت مقاومت باشد.

سیدحسن نصرالله گفت: اسراییل در هرگونه رویارویی آینده می خواهد که به یک پیروی قاطع و سریع دست یابد اما این امر جدا بعید است.

دبیرکل حزب الله افزود: برای ساخت یک پیروزی بزرگ مقاومت قوی تر و قدرتمند تر است و در هرگونه تجاوز اسراییلی به لبنان اثبات خواهد شد و ما برای افزایش هرچه بیشترقدرت و توان مقاومت تلاش می کنیم و همه امور به سوی بهتر شدن پیش می رود.

وی خاطرنشان کرد: مقاومت در جنوب لبنان در آمادگی کامل بسر می برد و برای هرگونه جنگ و نبرد احتمالی آماده و بخشی اساسی از مقاومت به طور کامل به این جبهه اختصاص یافته است.

 

** روابط حزب الله وحماس مثبت است

سیدحسن نصرالله دربخش دیگری از این گفت وگو به روابط حزب الله با جنبش مقاومت اسلامی (حماس) اشاره و تصریح کرد که این روابط « مثبت » است اما همچنان در روابط سوریه و حماس مشکل وجود دارد.

دبیرکل حزب الله لبنان اظهارداشت که درگذشته دیداری با « هیثم مناع» از مخالفان سوری و تعدادی دیگر از مخالفان در چارچوب تلاش برای کمک به حل سیاسی بحران سوریه داشته است.

4949

کد N677289