دستگیری یک عضو داعش در آمریکا به اتهام تلاش برای حمله به کنگره

مقامات آمریکایی اعلام کردند که فردی را که برای حمله به کنگره برنامه‌ریزی کرده بود را دستگیر کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد کریستوفر کرنیل 20 ساله برنامه‌ریزی کرده بود تا کارمندان دولتی آمریکا را به قتل برساند و براساس قوانین ایالات متحده به دلیل تلاش برای ترور و حمل غیرقانونی صلاح بازداشت شده است.

پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) اعلام کرد که عوامل اف‌بی‌آی ازاوت 2014 به فرد مورد نظر نزدیک شدند و متهم به یکی از عناصر اف‌بی‌آی که با وی چند دیدار داشته گفته است که اعضای کنگره دشمن هستند و وی قصد دارد عملیاتی را علیه کنگره در ساختمان آن در واشنگتن انجام دهد.

براساس این گزارش این جوان روز چهارشنبه یک سلاح نیمه‌خودکار به همراه 600 گلوله ذخیره خریداری کرده و سپس قصد راهی شدن به سوی واشنگتن را داشته که دستگیر شده است.

دفتر پلیس فدرال آمریکا همچنین اعلام کرد که یک شخص یک حساب توییتر به اسم رحیل محروص باز کرده و در آن برخی سخنان و نوارهای ویدئویی خود را منتشر کرده است که همگی آنها در حمایت از داعش بوده و نشان می‌دهد که وی حامی اقدامات خشونت‌آمیزی است که دیگر شهروندان آمریکایی یا ملیت‌های دیگر انجام دادند.

انتهای پیام

کد N676268