آغاز مذاکرات وزیران خارجه ایران و آمریکا در ژنو

سیاسی

گفت‌وگوهای دو جانبه وزیران خارجه ایران و آمریکا با حضور معاونان دو طرف و در چارچوب مذاکرات هسته‌ای در هتل ماندارین اورینتال ژنو آغاز شد.

به گزارش خبرنگار انرژی هسته‌ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) وزیر خارجه کشورمان بامداد روز چهارشنبه به همراه هیات مذاکره‌کننده کشورمان راهی ژنو شد.

دیدار وزیران خارجه ایران و آمریکا در ادامه مذاکرات جامع و پیش از مذاکرات ایران و 1+5 در سطح معاونان وزیران خارجه دو طرف که قرار است 28 دی در ژنو برگزار شود، انجام می‌شود.

مذاکرات ظریف و کری یک روزه خواهد بود و وزیر خارجه کشورمان بعد از آن با مقامات و همتایان خود در حوزه مذاکرات هسته‌ای دیدار می‌کند. در عین حال معاونان وزیران خارجه ایران و آمریکا مذاکرات را به طور دو جانبه در روزهای 26 و 27 دی‌ماه ادامه خواهند داد.

به احتمال قوی ظریف در این سفر با فدریکا موگرینی رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار می کند.

ظریف هفته جاری در سخنانی با اشاره به دیدارش با جان کری گفت: در این گفت‌وگو که یک روزه است همه موضوعات درباره مساله هسته‌ای مطرح است و هدف از این مذاکرات این است که ببینیم می‌شود مذاکرات را تسریع کنیم و به جلو حرکت دهیم.

هم‌چنین حسن روحانی رئیس‌جمهور روز سه‌شنبه در جمع مردم بوشهر با اشاره به مذاکرات هسته‌ای گفت که هر مقدار 1+5 در برابر ایران راه منطقی و سرعت عمل را در پیش نگیرند ضرر خواهند کرد.

رییس‌جمهور گفت:‌ به حول و قوه الهی در چارچوب منافع ملی ایران و از طریق تعقل و تعامل سازنده مذاکرات را پیگیری می‌کنیم.

انتهای پیام

کد N675489