سردار سلامی:راهبرد قدرت های بزرگ تحت تأثیر حوادث قرار دارد

سپاه پاسداران

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اهمیت موضوع تروما و حوادث در زندگی انسان ها گفت: راهبرد قدرت‌های بزرگ تحت تأثیر حوادث قرار دارد.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه،در آیین افتتاحیه اولین کنگره ملی تروما که صبح امروز(24 دی‌ماه) با حضور جمعی از مسئولان، مدیران و پزشکان در سالن همایش‌های رازی برگزار شد با بیان اینکه جهان امروز جهان رشد حادثه‌ها است گفت: راهبرد قدرت‌های بزرگ تحت تأثیر حوادث قرار دارد و گاهی یک اتفاق کوچک، جنگ‌های بزرگ را رقم می زند.

وی با تأکید بر لزوم وجود ایمنی و امنیت گفت: صلح، آرامش، نشاط و شادمانی محصول سه حقیقت ایمنی، امنیت و سلامت است.

سردار سلامی تصریح کرد: تروما سنترها باید در سطوح استانی و ملی تشکیل شوند و آموزش‌های لازم در حوزه‌های مرتبط با تروما به مردم داده شود.

وی با بیان اینکه خداوند نگاه متعالی و ارزشمندی به انسان دارد گفت: از دیدگاه الهی ارزش یک انسان به مفهوم حقیقی آنقدر رفیع است که اگر کسی به وی حیات ببخشد مانند این است که همه بشریت را احیا کرده است.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: وقایعی که ناگهانی و خلاف انتظار انسان رخ می دهند ساختار ذهنی وی را تحت تاثیر قرار می دهد؛ تروما واقعیتی فیزیکی و روانی است که هر دو اثر این پدیده باید مهار شود.

وی افزود: اقدامات پیشگیرانه می تواند نقش بسزایی را در کاهش حوادث از جمله حوادث هوایی و جاده ای ایفا کند.

سردار سلامی اظهار داشت: آموزش، فرهنگ سازی ، اقدامات خود ایمنی و نظارت جاده ای می‌تواند از بروز حوادث و اتفاقات زیادی جلوگیری کند.

وی افزود: ما مجبوریم نسبت واکنش زمانی به حادثه را کوتاه کنیم به این خاطر که گاهی اوقات حتی یک لحظه هم می تواند آفرینش یک حیات باشد.

جانشین فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه زمان را در لحظه های بحرانی نباید با پول معاوضه کرد گفت: مدیریت و کنترل تنش‌های روحی پس از تروما از نکات مهمی است که اگر مورد توجه قرار نگیرند موجب بروز آسیب های بیشتر خواهد شد.

وی اظهار داشت: با ایجاد یک شبکه فرماندهی دقیق و منظم، سیستم های حمل و نقل و تیم‌های مجرب و با احساس مسئولیت که ارزش های اخلاقی را همواره مورد توجه قرار می دهند می‌توان نقش مهم و تاثیرگذاری را در کاهش آسیب‌های ناشی از تروما ایفا کرد.

سردار سلامی در پایان خطاب به تلاشگران عرصه پزشکی و احیا کنندگان جان انسان ها گفت: ما به عنوان پاسداران انقلاب اسلامی و این مرز و بوم اجازه نخواهیم داد امنیت، شکوه و آرامش مردم دچار کوچکترین آسیبی شود، شما نیز این آرامش را با نجات جان انسان ها فراهم کنید.

2929

کد N675211