رئیس شورای جمعیت الوفاق بحرین به شش ماه حبس محکوم شد

دادگاه بحرین رئیس شورای جمعیت اسلامی الوفاق بحرین را به دلیل اظهار نظر در اینترنت به شش ماه حبس و پرداخت 500 دینار جریمه محکوم کرد.

دادگاه بحرین رئیس شورای جمعیت اسلامی الوفاق بحرین را به دلیل اظهار نظر در اینترنت به شش ماه حبس و پرداخت 500 دینار جریمه محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری مرآة البحرین، گروه‌های مخالف بحرینی در اولین واکنش نسبت به حکم دادگاه بحرین برای شش ماه حبس جمیل کاظم، رئیس شورای جمعیت الوفاق آن‌هم به دلیل اظهارنظر وی در فضای مجازی اعلام کردند: این تصمیم با هدف منحرف کردن افکار عمومی از شکست انتخاباتی است که از سوی اقشار وسیع مردمی به نظام تحمیل شد و به منظور تحکیم سلطه امنیتی علیه مردم است.

حکم علیه جمیل کاظم در پی پست پیشین او در فضای مجازی صادر شده است که در آن از نقش اموال سیاسی در انتخابات صحبت کرده بود.

در همین حال رئیس شورای جمعیت الوفاق در واکنش به حکم علیه خود خاطرنشان کرد: جمعیت الوفاق بهای مواضع خود در قبال راه حل سیاسی مورد قبول همگان را می‌پردازد.

این مسئول جمعیت الوفاق عنوان داشت: اتهام‌هایی که علیه من مطرح شده است، سیاسی و فریبکارانه است و شواهدی وجود ندارد که این اتهام‌ها با آن اثبات شود.

وی تاکید کرد: من افرادی را به دادستانی کل معرفی کردم که از آن‌ها خواسته شده بود در مقابل دریافت مبلغی در انتخابات نامزد شوند. اما دادگاه به شهادت آن‌ها توجه نکرد و به جای آن که طرفی را که در پرداخت پول به این افراد دست داشته است باز خواست کند من را محاکمه کرد.

کاظم پیشتر در صفحه خود در توییتر نوشته بود: مزایده‌های سیاسی از پول و اموال مخالفان به حدود 100 هزار دینار می‌رسد که این‌ها پول ملت مظلوم است و به هر کسی که در انتخابات آتی نامزد شود داده می‌شود.

انتهای پیام

کد N674733