در جریان سفر به غزه؛

وزیر خارجه اسپانیا رفع محاصره غزه را خواستار شد

وزیر خارجه اسپانیا که به غزه سفر کرده بود ضمن تاکید بر پایبندی کشورش به حمایت از فلسطینی‌ها و روند بازسازی غزه، رفع هرچهع سریع‌تر محاصره فلسطینی‌ها را خواستار شد.

وزیر خارجه اسپانیا که به غزه سفر کرده بود ضمن تاکید بر پایبندی کشورش به حمایت از فلسطینی‌ها و روند بازسازی غزه، رفع هرچهع سریع‌تر محاصره فلسطینی‌ها را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه الجزیره، خوزه مانول گارسیا، وزیر خارجه اسپانیا در نشست مطبوعاتی خود با پییرکرینبول، مدیر کمیساریای آژانس امداد و کار آوارگان فلسطینی (آنروا) در غزه ضمن ابراز تاسف نسبت به وضعیت زندگی مردم غزه تاکید کرد: شرایط بد انسانی و اقتصادی در نوار غزه ضرورت ارسال کمک‌های سریع و فوری مجامع بین‌الملل را دو چندان کرده است.

وی تصریح کرد: آمارها نشان می‌دهد که حدود 50 درصد از ساکنان نوار غزه زیر خط فقر هستند. اسپانیا همواره به حمایت از فلسطینی‌هایی که از بحران مالی رنج می‌برند، متعهد است.

پییر کرینبول نیز اعلام کرد: اوضاع سیاسی و امنیی در نوار غزه روز به روز بدتر می‌شود و روند بازسازی غزه نیز به تاخیر افتاده است.

وی تصریح کرد: حدود 15 هزار فلسطینی هنوز در مدارس زیر نظر آژانس زندگی می‌کنند چراکه اسرائیل خانه‌های آنها را ویران کرده و این مساله بسیار نگران‌کننده است.

مدیر اونروا افزود: در صورت ادامه محاصره غزه روند بازسازی به تاخیر می‌افتد و شرایط مردم نیز بدتر خواهد شد. ما امیدواریم که سال 2015 میلادی سال تغییر برای غزه و فلسطینی‌ها باشد.

وزیر خارجه اسپانیا به منظور آگاهی از اوضاع غزه و مردم فلسطین روز سه شنبه وارد این شهر شد. وی پیشتر نیز چند بار به این منطقه سفر کرده بود.

وزیر خارجه اسپانیا در این سفر به منظور اطلاع از شرایط خانواده‌های آواره به مدرسه زیتون واقع در غرب غزه رفت و با آنها دیدار کرد.

انتهای پیام

کد N674524