بازداشت یک فرد مرتبط با حملات شارلی ابدو در بلغارستان

سیاسی

پلیس بلغارستان از بازداشت یک شهروند فرانسوی مرتبط با حوادث خونین هفته گذشته پاریس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از لس آنجلس تایمز، پلیس بلغارستان امروز سه شنبه از بازداشت یک جوان 29 ساله فرانسوی به نام «فریتز جولی یواخین» که گفته می شود با عوامل حمله کننده به دفتر مجله «شارلی ابدو» در ارتباط بوده خبر داد. 

یواخین فردی تحت تعقیب بوده و بر اساس دو پرونده برای وی حکم بازداشت صادر شده بود. یکی از اتهامات وی ارتباط با گروه های تروریستی و اتهام دیگر ربودن فرزند سه ساله خود و انتقال وی به خارج از کشور است. 

بازداشت این فرد در حالی انجام شده که با وجود کشته شدن عوامل حمله کننده به دفتر مجله شارلی ابدو، پلیس فرانسه همچنان بدنبال افراد مرتبط با این افراد است. 

بر اساس اعلام مقامات فرانسوی بین پنج تا شش نفر از اعضای گروهی تروریستی که شمار همه آنها بین هشت تا ۱۰ نفر عنوان شده و با حملات پاریس ارتباط دارند، تحت تعقیب هستند.

این گفته‌ ها در حالی منتشر شده است که وزیر دفاع فرانسه از استقرار هزاران نیروی نظامی و انتظامی در مناطق مختلف برای حفظ امنیت خبر داده است. این افراد از صبح امروز سه‌ شنبه کار خود را آغاز کرد ه‌اند.

نیروهای پلیس در حال جستجو در پاریس برای پیدا کردن یک خودروی «مینی‌ کوپر» هستند که متعلق به حیات بومدین، نامزد «امدی کولیبالی» است.

امدی کولیبالی، کسی بود که در پی محاصره برادران کواشی (مهاجمان به نشریه شارلی ابدو) در پاریس اقدام به گروگانگیری در یک سوپرمارکت کرد.

در مجموع ۱۷ نفر، ۱۲ نفر در پی حمله به «شارلی ابدو» و پنج نفر در پی اقدامات کولیبالی در پاریس کشته شدند. سعید و شریف کواشی و امدی کولیبالی نیز به دست پلیس کشته شدند.