انتشار فیلمی از "زنی" که مظنون به مشارکت در حملات تروریستی پاریس است/ واکنش دمشق به پخش این تصاویر

حیات بومدین، مظنون به شرکت در گروگان گیری فروشگاهی در پورت دو ونسن، پنج روز پیش از این واقعه تروریستی در ترکیه بوده است.در همین حال دولت دمشق در واکنش به این تصاویر اعلام کرد که اظهارات ترکیه درخصوص همسر شخصی که در عملیات گروگان‌گیری در پاریس کشته شد، اذعان به این امر است که ترکیه گذرگاهی برای ورود تروریست‌ها به سوریه است.

انتشار فیلمی از "زنی" که مظنون به مشارکت در حملات تروریستی پاریس است/ واکنش دمشق به پخش این تصاویرحیات بومدین، مظنون به شرکت در گروگان گیری فروشگاهی در پورت دو ونسن، پنج روز پیش از این واقعه تروریستی در ترکیه بوده است.در همین حال دولت دمشق در واکنش به این تصاویر اعلام کرد که اظهارات ترکیه درخصوص همسر شخصی که در عملیات گروگان‌گیری در پاریس کشته شد، اذعان به این امر است که ترکیه گذرگاهی برای ورود تروریست‌ها به سوریه است.

 

 

 

   


به گزارش وب سایت شبکه خبری یورونیوز، در ویدئوی منتشر شده، حیات بومدین در برابر گیشه کنترل گذرنامه فرودگاه استانبول به همراه مردی که هویتش مهدی صبری بالحسین شناسایی شده دیده می شود.

به گفته مقامات ترکیه این دختر ۲۶ساله پس از ترک فرانسه، روز دوم ژانویه از مادرید پایتخت اسپانیا به استانبول سفر می کند. سپس حیات بومدین هشتم ژانویه مرز زمینی این کشور را به سوی سوریه ترک کرده است.

دستگاه امنیتی فرانسه در جستجوی این دختر عرب تبار است که از آن به عنوان شریک زندگی امدی کولیبالی، تروریست کشته شده در گروگان گیری فروشگاه موادغذایی یهودیان یاد می شود.

امدی کولیبالی در ویدئویی که پس از کشته شدنش منتشر شد مسئولیت کشتن یک افسر پلیس زن را در پاریس برعهده گرفته و  به گروه تروریستی داعش ابراز وفاداری می کند.

 

"حیات بومدین" ثابت کرد که ترکیه گذرگاه تروریست هاست

در همین حال ایسنا به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد ، یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: مولد چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه اظهار کرد که "حیات بومدین" همسر تروریستی که در عملیات گروگان‌گیری در پاریس کشته شد، در دوم ماه جاری میلادی وارد ترکیه شد و در هشتم همان ماه به سوریه رفت.

این منبع افزود: این اظهارات در واقع به منزله این است که ترکیه رسماً اذعان کرده است که گذرگاه اصلی برای ورود تروریست‌ها به خارج ترکیه است که این اقدام نقض فاحش قطعنامه‌های شورای امنیت در مورد مبارزه با تروریسم به ویژه دو قطعنامه 2170 و 2178 است.

پیشتر وزیر خارجه ترکیه در سخنانی اظهار کرده بود حیات بومدین در دوم ماه ژانویه از مادرید وارد ترکیه شد و در هتلی در منطقه قاضی کوی در استانبول ماند و سپس در هشتم همین ماه به سوریه رفت.

حیات بومدین مظنون به همدستی با "امدی کولیبالی"، متهم اصلی در حمله به فروشگاه یهودیان در جنوب پاریس است.

این منبع سوری همچنین عنوان داشت: اقدامات تروریست‌ها از طریق خاک ترکیه اثبات می‌کند که با گروه‌های تروریستی مسلح تبانی کرده است و ترکیه شریک اصلی در ریختن خون مردم سوریه و خون افراد بی‌گناه در سراسر جهان است.

این منبع از جامعه بین‌الملل خواست تا دست به اقدامات کارآمدی برای پایان دادن به این سیاست ویرانگر ترکیه بزنند چراکه این کشور با سیاست‌هایش مسوول افزایش فعالیت‌های تروریستی و تکفیری در منطقه است.

49261

کد N673701