سفیر جدید جمهوری دمکراتیک با ظریف دیدار كرد

سیاست خارجی

ظریف دخالت‌های خارجی در موضوعات مربوط به دو کره را غیر مفید خواند و افزود:مشی ما تاکید بر گفتگو و عدم کاربرد زور و سازوکار نظامی است.

کانگ سام هیون سفیر جدید جمهوری دمکراتیک خلق کره در آغاز ماموریت خود در تهران وزیر امور خارجه كشورمان دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تسلیم وی كرد.

به گزارش ایلنا، محمد جواد ظریف ضمن خوشامدگوئی و بیان روابط دیرینه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری دمکراتیک خلق کره، از پیشنهاد رهبر کره شمالی در ترسیم مسیر گفتگو و مذاکره با جمهوری کره ابراز خرسندی کرد و گفت بر این اعتقادیم که موضوعات شبه جزیره کره بایستی از طریق صلح آمیز حل و فصل شود.

ظریف دخالت‌های خارجی در موضوعات مربوط به دو کره را غیر مفید خواند و افزود:مشی ما تاکید بر گفتگو و عدم کاربرد زور و سازوکار نظامی است.

وی در ادامه با اشاره به سفر همتا خود به تهران گفت: موضوعات فی مابین در دستور کار قرار داشته و زمینه های موجود در جهت گسترش مناسبات را دنبال خواهیم کرد.

سفیر جدید جمهوری دمکراتیک خلق کره نیز با تقدیم رونوشت استوارنامه خود اظهار داشت: برای اینجانب مایه افتخار است که به عنوان سفیر جدید جمهوری دمکراتیک خلق کره کار خود را در تهران آغاز می‌کنم. وی با ابلاغ سلام گرم وزیر خارجه دولت متبوع خود افزود: کشورش مایل است در کنار روابط سیاسی، مناسبات اقتصادی پیونگ یانگ و تهران نیز توسعه یابد.

کانگ سام هیون به سخنان رهبر جمهوری دمکراتیک خلق کره در آغاز سال نو میلادی اشاره و افزود، رهبری کره مجموعه پیشنهاداتی را ارائه که معنای آن ایجاد فضایی مناسب و مسالمت آمیز در برقراری گفتگو ها و تماس های دو کره در سال جدید می باشد در این پیام به ایجاد زمینه مناسب در برقراری گفتگو سران دو کره نیز توجه شده است

سفیر جدید جمهوری دمکراتیک خلق کره،روابط تهران پیونگ یانگ و گسترش مناسبات فی مابین را مهم ارزیابی و تاکید نمود دیدار های مقامات دو کشور فرصتی برای تقویت و تحکیم مناسبات خواهد بود.

کد N672467