مدیرمسئول روزنامه کیهان:

برکات فتنه به مراتب بیشتر از زحمات آن بود

حسين شريعتمداري

مدیرمسئول روزنامه کیهان اعتقاد دارد که برکات فتنه به مراتب بیشتر از زحمات آن بوده است

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین شریعتمداری در مراسم رونمایی از کتاب «اینجا فتنه‌ای رخ داده است» اظهار کرد: آنچه که ما بدون کمترین تردید فتنه آمریکایی- اسرائیلی می‌نامیم اگرچه خسارت‌های فراوانی داشت و واقعه تلخ و ناگواری بود ولی خالی از برکت نیز نبود و شاید بتوان گفت که برکات آن به مراتب بیشتر از زحمات آن بوده است.

وی ادامه داد: فتنه داستانی است که باید از انتها خوانده شود. یعنی بخش‌های پایانی فتنه تفسیر دقیق و روشنی از بخش‌های آغازین به دست می‌دهد. بحث درباره فتنه و آگاهی‌بخشی‌ برکات و نامردمی‌های آن بعد از پایان فتنه آغاز می‌شود. اگر ماجرای قیام امام حسین بعد از عاشورا فراموش شدنی باشد فتنه هم در مقیاسی دیگر قابل فراموش شدن خواهد بود.

شریعتمداری همچنین بیان کرد:‌پیامبر و حضرت علی می‌فرماید که علم را با کتاب کردن آن مهار کن یعنی نگذار از دست برود. از این جهت کتابی که در زمینه فتنه به چاپ می رسد ارزش فوق العاده‌ای دارد. بسیاری ترجیح می‌دهند ماجرا را تمام شده تلقی کنند. بله فتنه یک فصل 8 ماهه بود که 9 دی ایستگاه آخرش به حساب می‌آمد، اما عبرت‌های آن ماندگار است و اینکه نباید اجازه دهیم تکرار شود.

وی درباره برکات فتنه گفت: چون دشمن پیروزی خود را قطعی می‌دانست، هرچه در چنته داشت به میدان آورد و نیروهای خود را سوزاند. منظورم بعضی گروهک‌های شناخته شده در طول انقلاب نیستند، بلکه نیروهایی هستند که طی 20 سال در جای جای نظام جاسازی شده بودند و با فتنه ماهیتشان روشن شد.

شریعتمداری اضافه کرد: از برکات دیگر فتنه این بود که نسل اول و دوم انقلاب که خیلی از مسائل را فراموش کرده بودند، مجددا برایشان برخی مسائل یادآوری شد و همچنین نسل‌های سوم و چهارم که دشمن را نمی‌شناختند با دشمن آشنا شدند. مطرح شدن نظرات مبارک حضرت امام (ره) نیز برکت دیگر فتنه بود چون فتنه‌گران تابلوی خط امام را بالا برده بودند و سعی می‌کردند به دروغ زیر آن جمع شوند، اما نیروهای وفادار به امام دستورات ایشان را از صحیفه و سخنرانی‌های حضرت امام بیرون آوردند تا دوباره نظرات ایشان مطرح شود.

مدیر مسئول روزنامه کیهان در پایان اظهار کرد: همان‌طور که می‌دانید در فتنه مساله انتخابات نبود و انتخابات بهانه‌ای برای کودتای مخملی به حساب می‌آمد. و فتنه‌گران اصل نظام را نشانه گرفته بودند. یکی از اصلی‌ترین و برجسته‌ترین دستاوردهای فتنه این بود که همه به وضوح دیدند خامنه‌ای خمینی دیگر است.

انتهای پیام

کد N672355