رئیسی در جمع خبرنگاران:

تیمی از دادستانی کل کشور پیگیر پرونده پدیده است

سیاست داخلی

دادستانی خراسان رضوی مموعیت تبلیغات پدیده شاندیز را اعلام کرد

دادستان کل کشور گفت: برخورد با جرائم اقتصادی سازمان یافته در اولویت برنامه دستگاه قضا است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در حاشیه نشست تخصصی روسای ادارات مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس آگاهی استان‌های سراسر کشور درباره برخورد با جرائم اقتصادی در جمع خبرنگاران گفت: بدون تردید همکاری پلیس با دستگاه قضایی نقش مهمی در پیگیری و برخورد با جرائم اقتصادی دارد، اما اصلاح و ایجاد ساز‌و‌کارهای پیشگیرانه نیز مهم بوده و باید در اولویت قرار بگیرد.

دادستانی خراسان رضوی مموعیت تبلیغات پدیده شاندیز را اعلام کرد

وی درباره پرونده پدیده شاندیز گفت: نسبت به شرکت‌هایی که پرونده آن‌ها در دادگستری مشهد و دادستانی مشهد مطرح است، از طرف دادستانی‌‌ همان استان اعلام شده که تبلیغات برای آن‌ها ممنوع است.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: در گزارشاتی که درباره اصل پرونده به ما رسیده، مهم‌ترین موضوع سهام‌داران و صاحبان سهم هستند.

وی گفت: اقدامات قضایی در این‌باره در راستای این است که سهام افراد مورد آسیب قرار نگیرد، به عبارت دیگر کار اقتصادی نباید همراه با تخلف باشد.

دادستان کل کشور افزود: اگر در یک بخش، شرکتی برای تغییر کاربری اراضی اجازه گرفت، نباید وارد تغییر کاربری زمین‌های غیرمجاز شود، این موضوع و تغییر کاربری زمین‌ها باید متوقف شود که از سوی وزارت جهاد کشاورزی در حال پیگیری است.

رئیسی تاکید کرد: درباره این پرونده، روند بررسی‌ها در دو جهت است؛ اول تخلفات اعلام شده و دیگری رفع نگرانی مردم.

تیمی از دادستانی کل کشور پیگیر موضوع پرونده پدیده است

وی در پایان گفت: تلاش ما بر این است کار اقتصادی بدون تخلف دنبال شود و ما هم در دادستانی کل از نیروهای قضایی و اقتصادی تیمی را با حضور آقای بختیاری معاون سیاسی امنیتی دادستان کل کشور تشکیل دادیم تا به همراه دادستانی مشهد کار را دنبال کند.

کد N671670