کانادا خود را برای مقابله با تهدیدات آماده کرده است

در پی تهدید کانادا از سوی داعش که با انتشار ویدئویی آن لاین صورت گرفت، وزارت امور اضطراری و امنیت عمومی این کشور برای مقابله با تهدیدات صورت گرفته اعلام آمادگی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، استیون بلانی، وزیر امور اضطراری و امنیت عمومی کانادا در بیانیه گفت: آژانس‌های امنیتی کانادا وضعیت را از نزدیک زیرنظر دارند و اقدامتی برای مقابله با هر تهدیدی صورت گرفته است.

یک ویدئو روز یکشنبه در توییتر و کانال‌های شبه‌نظامیان برای تشویق حمله به کانادا منتشر شد. در این ویدئو یک مرد که می‌گوید کانادایی است و خود را "ابو انور ال کندی" معرفی می‌کند کانادایی‌ها را به افراطگرایی تشویق می‌کند.

در همین حال وزیر امور اضطراری و امنیت عمومی کانادا گفت: کانادا تهدید نخواهد شد و در مقابل تروریست‌ها می‌ایستد و در به کار گرفتن اقدامات لازم علیه تروریست‌ها تردیدی نخواهد داشت.

همچنین این وزیر کانادایی در بیانیه‌اش افزود، کانادایی‌ها باید هوشیاری خود را حفظ کنند اما مطمئن باشند که بخش‌های امنیتی و اطلاعاتی هنگامی که تهدید خاصی را دریافت کنند با شرکای خود هر اقدامی را که لازم باشد برای حفظ امنیت کانادایی‌ها انجام می‌دهند.

انتهای پیام

کد N671354