ساماندهی‌ جمعیت‌ کیفری در گرو همکاری ستاد دیه و زندان‌ها

زندان,ستاد ديه

در دیدار مدیرعامل ستاد دیه گیلان با مدیرکل جدید زندان‌های این استان بر آزادی حداکثری زندانیان غیرعمد در جهت ساماندهی طرح کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها تاکید شد.

در دیدار مدیرعامل ستاد دیه گیلان با مدیرکل جدید زندان‌های این استان بر آزادی حداکثری زندانیان غیرعمد در جهت ساماندهی طرح کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها تاکید شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با انتخاب سیدحمید حسینی به عنوان مدیرکل زندان‌های گیلان، کامران‌زاده مدیرعامل ستاد مردمی دیه شعبه این استان با وی دیدار و ملاقات کرد.

در این دیدار که در دفتر مدیرکل سازمان زندان‌های استان برگزار شد، مدیرعامل ستاد دیه در ضمن تشریح فعالیت‌های ستاد دیه این استان، نحوه تعامل این نهاد با روسای دادگستری استان‌ها و دیگر دستگاه های ذیربط پرداخت و افزود: از ابتدای سال 87 تاکنون 6 هزار و 69 نفر از مددجویان واجد شرایط و آبرومند با همیاری خیرین خداجو از سوی این نهاد شناسایی و پس از طی فرآیند آزادسازی به آغوش گرم خانواده‌های خود بازگشته‌اند.

وی با تقدیم شیوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های ارسالی ستاددیه مرکز و نمودار تشکیلاتی این نهاد مردمی اعلام آمادگی کرد که ستاد دیه چون گذشته با تعامل بیشتر اداره کل زندان و روسای زندان‌های شهرستان‌ها در انجام وظیفه خود مبنی بر آزادسازی زندانیان نیازمند با جدیت و تلاش مضاعف فعالیت کند.

مدیرکل زندان‌های گیلان نیز در این دیدار با تشکر از زحمات همکاران در ستاد دیه استان، با بیان اینکه بحث آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد یکی از شاخص‌های اصلی طرح ساماندهی کاهش جمعیت کیفری زندان‌هاست، اظهار کرد: با برنامه‌ریزی مدون و سیاست‌های سازمانی و اولویت سنجی باید با همت و تلاش بیشتر و تعامل با قضات، سازمان‌های مرتبط و بانک‌های عامل در جهت ارائه خدمات بیشتر و آسان به خانواده‌های زندانیان، زمینه آزادی حداکثری این قبیل از زندانیان را فراهم آوریم.

انتهای پیام

کد N671193