واشنگتن: اطلاعات موثقی درباره دست داشتن القاعده در حملات فرانسه وجود ندارد

آمريكا,تروريسم,فرانسه

دادستان کل آمریکا اعلام کرد، هنوز هیچ اطلاعات موثقی درباره دخالت القاعده در حملات اخیر فرانسه وجود ندارد.

دادستان کل آمریکا اعلام کرد، هنوز هیچ اطلاعات موثقی درباره دخالت القاعده در حملات اخیر فرانسه وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، اریک هولدر، دادستان کل آمریکا این اظهارات را در حالی مطرح کرد که سران ده‌ها کشور در راهپیمایی همبستگی و اتحاد پاریس گرد هم آمده و در خیابان‌های این شهر دست به راهپیمایی علیه تروریسم زدند.

هولدر در مصاحبه‌ای با شبکه خبری ای‌.بی‌.سی گفت: در حال حاضر، ما هیچ اطلاعات معتبر و موثقی درباره این مسأله نداریم که به ما اجازه دهد مشخص کنیم چه سازمانی مسئول انجام این حملات در پاریس است. ما باید در حال حاضر به دنبال این باشیم که چه اقدامی را برای مقابله با چنین حملاتی انجام دهیم. ما با پاریس متحد هستیم.

در همین حال، کاخ سفید نیز اعلام کرد که 18 فوریه 2015 نشستی درباره مقابله با افراط‌گرایی خشونت‌آمیز در سراسر جهان در واشنگتن برگزار می‌شود.

دادستان کل آمریکا همچنین ادامه داد: در نشست 18 فوریه تمام متحدان گردهم می‌آیند تا درباره راه‌هایی برای مقابله با افراط‌گرایی در تمام نقاط جهان به گفت‌وگو بپردازند.

وی افزود: تنها از طریق همکاری با یکدیگر و به اشتراک گذاشتن اطلاعات و جست‌وجو در منابع می‌توانیم در نهایت با این اقدامات تروریستی که ارزش‌های بنیادین ما را به چالش می‌کشند، مقابله کنیم.

ژرار آرو، سفیر فرانسه در آمریکا نیز به شبکه خبری ای‌.بی‌.سی گفت: تمام تحقیقات را برای یافتن عاملان پشت پرده حملات پاریس انجام می‌دهیم.

در جریان حمله تروریستی به دفتر مجله شارلی ابدو در پاریس و یک حمله دیگر به سوپرمارکت یهودیان در همین شهر در مجموع 17 تن کشته شدند.

انتهای پیام

کد N670985