سردار جلالی تأکید کرد؛

لزوم استفاده از دانش «مهندسی سازه» برای کاهش مدل‌های تهاجمی تخریب

سیاسی

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: در حال حاضر، مدل‌های تخریب در جهان متفاوت شده و باید با استفاده دانش مهندسی سازه، مدل‌های تهاجمی تخریب را به حداقل برسانیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار غلامرضا جلالی در اولین همایش ملی مهندسی سازه ایران اظهار داشت: تهدید‌ها در کشورهای مختلف جهان تغییر ماهیت داده و در چارچوب‌های جدیدی شکل گرفته اما وظیفه پدافند غیرعامل کاهش آثار این تهدیدات است.

وی افزود: پدافند غیر عامل مجموع اقدامات غیرمسلحانه برای افزایش پایداری و تسهیل مدیریت بحران به همراه بازدارندگی دفاعی در برابر انواع تهدیدات است.

سردار جلالی با بیان اینکه باید مصونیت در تمام پیکره کشور به وجود آید، اظهار داشت: این مساله سبب آسیب‌ناپذیری تمام زیرساخت‌ها، زیربنا‌ها و ساختارهای فیزیکی، انسانی، معنوی و سایبری کشور می‌شود.

به گفته رئیس سازمان پدافند غیرعامل، هم اکنون مدل‌های تخریب در جهان متفاوت شده و باید با استفاده دانش مهندسی سازه، مدل‌های تهاجمی تخریب را به حداقل برسانیم.

وی تصریح کرد: در مدیریت بحران، برنامه‌ریزی بسیار ضروری است تا با انجام برنامه‌ریزی‌های دقیق، میزان آسیب‌پذیری سازه‌ها و بخش‌های مختلف به لحاظ استراتژیکی کمتر شود.

اولین همایش ملی مهندسی سازه ایران با حضور متخصصان و مهندسان حوزه ساخت و ساز و سازه‌های بزرگ و با ارائه آخرین دستاوردهای تخصصی و علمی این حوزه، از امروز در تهران آغاز شده و تا فردا ادامه خواهد داشت.