طی بیانیه‌ای اعلام شد

اقدام جمعیت ایثارگران در رسیدن به فهرست واحد اصولگرایان

در بیانیه پایانی ششمین کنگره جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی، آمده است که این جمعیت از هیچ تلاشی در جهت همگرایی اصولگرایان دریغ نخواهد کرد و حتی برای رسیدن به یک فهرست واحد از عناصر کارآمد و معتقد به گفتمان انقلاب، حاضر است هیچ فردی از اعضای جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در فهرست اصولگرایان حضور نداشته باشند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ششمین کنگره جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی یازدهم دی برگزار شد و پس از جمع‌بندی نظرات اعضا و کمیته‌های این جمعیت، بیانیه پایانی صادر شد. متن این بیانیه به شرح زیر است:

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در آستانه سومین دهه فعالیت خود و در این مقطع حساس از عمر پربرکت نظام اسلامی ضمن تشکر از میهمانان و هواداران و شرکت‌کنندگان در ششمین کنگره سراسری خود لازم می‌داند نکاتی را خدمت امت شهید پرور و مسولان نظام اسلامی یادآوری نماید.

وضعیت فعلی نظام

با گذشت 36 سال از تاسیس جمهوری اسلامی ایران بعنوان شجره طیبه‌ای که امام راحل(قدس سره) در دلهای ملت ایران عزیز کاشت امروز به درختی تنومند تبدیل شده و طوفانهای متعدد در طول این سال‌ها نه تنها آن را تضعیف نکرده بلکه ریشه ها و شاخه های آنرا پر صلابت و مستحکم‌تر از قبل کرده است. در این سالها هرچند ریزش افراد ضعیف النفس و خسته باعث تاسف امت همیشه در صحنه بوده اما رویش‌های متعدد و پرشمار از جوانان نخبه و بصیر ملت سلحشور ایران را به استقامت در این راه نورانی تا اتصال انقلاب امام خمینی (ره) به انقلاب جهانی حضرت مهدی (عج) امیدوارتر ساخته است.

این دستاوردها و پیروزی‌ها با تدابیر حکیمانه حضرت امام خمینی (قدس سره) و حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی)حاصل شده و امت در عمل نشان داده پیروی از امام و ایستادگی در خط ولایت فقیه چقدر برای کشور برکت و منفعت دارد و توانسته تلاشهای مستمر دشمنان اسلام را در آسیب رساندن به نظام اسلامی خنثی سازد بر همین اساس جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی ضمن سپاس از الطاف لایزل الهی به ایران اسلامی به ویژه اصل ولایت فقیه و مصداق آن در عصر حاضر همه گروه‌های سیاسی و دلسوزان ایران اسلامی را به اطاعت محض از اوامر و رهنمودهای حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب فرا میخواند.

عمکرد 19ساله جمعیت

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در طول 19 سال فعالیت خود همواره در عرصه سیاست‌ورزی در نظام جمهوری اسلامی را عمل به تکلیف شرعی تلقی کرده و تلاش داشته عملکرد خود را در راستای تقویت مبانی نظام اسلامی اجرای منویات ولایت فقیه و وحدت همه نیروهای انقلاب پشت سر رهبر معظم انقلاب قرار دهد و ان‌شاءالله در ادامه فعالیت خود همین رویه را به عنوان رکن اساسنامه خود ادامه خواهد داد.

با توجه به انتخابات پیش روی مجلس، لازم است عناصری از گفتمان اصولگرایی در عرصه رقابتهای انتخاباتی حضور یابند که بیشترین قرابت را با گفتمان انقلاب اسلامی داشته باشند و در عین توجه به ارزشها از کارامدی لازم برخوردار باشند. در این مسیر جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی از هیچ تلاشی در جهت همگرایی اصولگرایان دریغ نخواهد کرد و حتی برای رسیدن به یک فهرست واحد از عناصر کارامد و معتقد به گفتمان انقلاب، حاضر است هیچ فردی از اعضای جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در فهرست اصولگرایان حضور نداشته باشند.

شرایط سیاسی کشور

نظام اسلامی در مقطع زمانی کنونی در پیچ تاریخی قرار گرفته است هر چند با تدابیر حکیمانه رهبری و همت ملت فداکار ایران پایه ها ورویش های جمهوری اسلامی قوی‌تر از هر زمان دیگری است اما نباید از حیله‌های شیطانی دشمنان اسلام غافل ماند و طرح ها و برنامه‌های آنها برای ضربه زدن به اسلام عزیز و نظام اسلامی را دست کم گرفت. امروز استکبار جهانی همه تلاش خود را به کار بسته تا جمهوری اسلامی را به اطاعت از خود فراخواند و به ملت‌های تحت ستم نشان دهد ایران اسلامی نیز تحت فشار های اقتصادی و سیاسی به زانو در آمده است. بر همین اساس تاکید به پایداری و ایستادگی به آرمانها و دستاوردهای انقلاب اسلامی امروز بیش از هر زمان دیگری ضرورت یافته است امروز هر اقدامی در جهت تضعیف روحیه ملت نجیب ایران و کاهش سرمایه اجتماعی خیانت به کشور و نظام اسلامی و هر اقدامی برای نشان دادن قدرت واقعی ایران اسلامی و مایوس کردن دشمن از تشدید فشارها وظیفه و فریظه دینی و انقلابی است.

با این حال دشمن مستکبر باید بداند ملت ایران روحیه حسینی دارد و تا رسیدن به آرمانهای خود آماده است تا با شعار هیهات من الذله هر سختی را به جان بخرد.

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی از قوای سه گانه انتظار دارد به پاس پایداری و ایستادگی ملت نجیب ایران همه همت خود را صرف خدمت‌رسانی به عموم مردم و بخصوص کاهش مشکلات و فشارهای اقتصادی نمایند و هیچ فرصتی را در این راه از دست ندهند. امروز سستی وبی انگیزه و بی‌برنامه بودن از هیچ یک از مسولان کشور قابل قبول نیست و پیش کشیدن بحث‌های انحرافی و تنش‌زا جفا در حق نظام اسلامی است.

فتنه 88

با گذشت بیش از 5 سال از عملیات رذیلانه براندازی که در جریان انتخابات سال 88 اجرا شد. هنوز هم برخی بقایای این حرکت شیطانی از قیام عظیم 9دی عبرت نگرفته‌اند. جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی صراحتا اعلام می‌کند آنچه در سال 1388 اتفاق افتاد یک عملیات براندازی با حمایت مستقیم استکبار جهانی صهیونیسم بین الملل و وهابیت کثیف بود و اینکه نظام اسلامی این حرکت را نه کودتا بلکه فتنه می‌خواند فقط از سر رحمت و بزرگواری است. اگر نظام اسلامی مجازات سران فتنه را به تاخیر انداخته این بزرگواری نباید حامیان و بانیان فتنه را به اشتباه اندازد و شایسته این سران فتنه اشد مجازات است.

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی به آن دسته از فعالان سیاسی و رسانه‌ای که تا پیش از این با رسانه‌های دشمن همکاری و هم‌نوایی می‌کرده‌اند قویا اخطار می‌دهد، در شرایطی که ملت مظلوم ایران با تمام توان فشارهای دشمن را تحمل می‌کنند همکاری و همنوایی با دشمن به هیچ وجه قابل قبول نیست و قوه قضائیه باید با قدرت وارد میدان شده و خائنان را به سزای اعمال پلید خود برسانند.

بیداری اسلامی وفتنه مذهبی

در ماهای اخیر استکبار جهانی با همکاری شیوخ فاسد منطقه برای مهار بیداری اسلامی بر طبل اختلافات مذهبی وقومی میکوبد و با تسلیح اوباش وجانیان مزدور تلاش داشته است تا هم جبهه ضد صهیونیستی را تضعیف کند و هم تصویری خشن و بی منطق از اسلام ارائه نماید.

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی به همه مدافعان حرمین اهل بیت علیهم السلام در عراق و در سوریه به ویژه سردار قاسم سلیمانی درود می‌فرستد و از خداوند متعال اجر مضاعف دنیوی واخروی برای ایشان مسالت دارد. با وجودی که دست اختلاف‌افکن دشمنان اسلام به ویژه روباه پیر انگلیس در این مسلمان‌کشی و شیعه‌کشی کاملا هویدا است اما باز هم برخی جاهلان به فعالیت‌های تحریک کننده و تفرقه افکن میان مذاهب اسلامی ادامه می دهند.

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی ضمن دعوت همه مسلمانان به بصیرت و روشن بینی در این فتنه مذهبی از مسولان اطلاعاتی و قضایی می‌خواهد کسانی که سهوی یا عمدی بر این آتش می‌دمند را محاکمه و مجازات نماید. بدون تردید شیوخ فاسد عرب که در این سالها با تزریق پول و اسلحه به مزدوران وهابی به این جنگ خونین فرقه‌ای دامن می زنند و توجه‌ها و همت‌ها را از آزادی قدس و جنایات رژیم صهیونیستی منحرف کرده‌اند، دیر یا زود سزای این همه خیانت و جنایت را خواهند دید. چه دور اندیشانه گفت امام راحل که اگر ما از صدام بگذریم و اگر از جنایت های آمریکا بگذریم از جنایت های آل سعود نخواهیم گذشت. از سوی دیگر برخورد دوگانه مدعیان دموکراسی با حقوق بشر با درخواست‌های مردمی در کشورهای منطقه در سوریه مصر یمن و بحرین البته بیش از پیش نقاب از چهره مزدوران استکبار جهانی برداشته و این منافقان دروغگو را که حقوق بشر ابزاری برای اعمال فشار بر دولتهای مستقل و مردمی کرده‌اند رسوا ساخته است. باشد تا کسانی که هنوز هم غرب وارزش های غربی را به عنوان مدینه فاضله تلقی می‌کنند و به دیگران می‌نمایانند از خواب غفلت بیدار و با واقعیت‌ها آشنا شوند.

مذاکرات هسته‌ای و اقتصادی مقاومتی

دستاوردهای هسته ای یکی از مصادیقی است که دانشمندان جوان ایرانی با همت و تلاش و تعصب دینی و ملی ایران اسلامی را صاحب یکی از فناوریهای مهم، راهبردی و تحریم‌شده کرده‌اند.

ایستادگی و پیروزی در این جبهه مسیر پیشرفت دانش بنیادی برای ایران اسلامی را هموار خواهد کرد و خدای ناکرده ضعف و تعلل و سازش در برابر دستاوردهای این جهاد علمی این مسیر را تا مدتها مسدود خواهد کرد بر همین اساس از تیم مذاکره هسته ای انتظار میرود تحت هیچ شرایطی دستاوردهای علمی وفناوری کشور را معامله نکنند واز حقوق مسلم ملی زره ای عقب نشینی نکنند استکبار جهانی نیک میداند که نرمش قهرمانانه ایران اسلامی نه از روی ضعف یا تاثیر تحریم های به اصطلاح فلج کننده بوده است وصرفا برای روحیه بخشی به جیره خواران منطقه ای خود وانمود میکند تحریمها موثر بوده اند بااین حال برخی رفتارها و گفتارها درداخل کشور که دستاوردهای هسته ای راکم ارزش وتحریمها ی ظالمانه را موثر وانمود میکنند هم راستای وهمنوایی با دشمن است و جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی به این قلیل نا آگاهان یادآوری میکند تا با ملت مقاوم ایران همصدا وهمنوا شوند نه با دشمنان این آب وخاک برخی ناآگاهان نیز که حل مشکلات اقتصادی را به حل پرونده هسته ای وبه نتیجه رسیدن مذاکرات گره میزنند باید بدانند مشکلات اقتصادی موجود قبل از شروع تحریم ها نیز وجود داشته اند با فرض حل مسئله هسته ای ورفع تحریمها هم باقی خواهد ماند تحقیقات متعدد نشان می‌دهد تولید کنندگان نیزمکررا اعلام کرده اند مشکل اصلی اقتصادی کشور ما تحریم های داخلی است نه تحریم های خارجی پس از مسولان ارشد اقتصاد ایران قویا انتظار می‌رود به جای نگاه به ژنو ووین ومیز مذاکرات همت خود را به حل مشکلات تولید کنندگان و صادر کنندگان ایرانی متمرکز کنند چرا که این کار به نفع تولید و اشتغال و سرمایه گذاری ومقاوم سازسی اقتصاد ایران است.

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی همچنین توجه دولتمردان عزیز را به خوی مطالبه گرو استکبار ی دشمنان ظالم که هرگونه رفع تحریمی را تدریجی وبا هزینه های مضاعف برای کشور همراه کرده اند جلب میکند تجربه همه این سالها نشان می‌دهد مستکبر فقط زبان زور می‌فهمد و بدون مقاومت و اقتدار ما حق مارا به ما نخواهد داد از مسولان ارشد اقتصاد کشور همچنین انتظار می‌رود بدون درگیر شدن با حرکت های شعاری و نمایشی سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی را در صدر و الهام بخش برنامه‌های کاری خود قرار داده وگزارش دهند برای تحقق این سیاستها درعمل چه کارهایی انجام داده اند که اگر این سیاستها ابلاغ نمی‌شد آنها را انجام نمی‌دادند.

اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی

در سالی که با تدبیر مقام معظم رهبری به شعار اقتصاد وفرهنگ با عزم ملی ومدیریت جهادی مزین شده است از مسولان ارشد اجرایی کشور انتظار می‌رود به دور از برخوردهای نمایشی برای اصلاح نواقص و ترمیم ضعف های اقتصادی و فرهنگ کشور همت ها وعزم ملی را بسیج کنند بلاتکلیفی روز مرگی وبی برنامه بودن وبهرخورد شعاری و برگزاری همایش های پوچ و بی محتوا هرگز قابل قبول نیست و کسانی که بدون داشتن روحیه جهادی مسولیت های مهم حکومتی را پذیرفته اند باید مسولیت را به اهلش بسپارند چرا که عرصه امروز اداره کشور میدان سخت جهاد با ناملایمات و سختی ها است.

مبارزه با فقر و فساد و تبعیض

آمارها و شواهد موجود نشان می‌دهند وضعیت فعلی برابری ها و برخورداری هاو عوامل موجد شکاف طبقاتی در کشور با وضعیت ایده آل فاصله بسیاری دارد از سوی دیگر عوامل وریشه های مفاسد اقتصادی با وجود گذشت بیش از 13 سال از صدورفرمان مبارزه با فساد همچنان فعال و دست نخورده باقی مانده اند وبه نظر می رسد در طول این سالها با این فرمان مهم بصورت تبلیغاتی و شعاری برخورد شده است دراین شرایط که ملت مقاوم ایران فشارهای اقتصادی استکبار جهانی را تحمل می‌کند و پای عقاید و آرمانهای انقلاب اسلامی خویش ایستاده است از مسولان ارشد سه قوه انتظار می‌رود مبارزه با فقر و فساد و تبعیض را در عمل و بدون رفتارهای شعاری و نمایشی درپیش بگیرند.برای اجرای این مهم عمل دقیق وموثر به فرمان 8 ماده ای رهبر عزیز انقلاب موثر وراهگشا خواهد بود.

تحلیل وضعیت فرهنگی

با گذشت بیست و چند سال از هشدار رهبر تیزبین انقلاب درباره هجوم و شبیخون فرهنگی دشمن تلاش دشمنان نظام اسلامی برای تغییر روحیات خلقیات عادات وسبک زندگی ملت مسلمان ایران در جهت منافع شیطانی استکبار جهانی با پیشرفت فناوری های گوناگون سال به سال تشدید شده است هرچند فرهنگ غنی شیعی وروحیه علوی و حسینی و تمسک ملت ایران به اهل بیت علیهم السلام نظام فرهنگی –اجتماعی را از خطر فروپاشی مصون داشته است اما نباید منکر آن شد که تیرهای زهرآلود شبیخون فرهنگی در مواردی به هدف نشسته و در خلقیات و روحیات و سبک زندگی جمعی از خانواده ها و جوانان کشور موثر افتاده است.

برای مقابله با این بلیه عظیم نه فقط مسولان رسمی دولتی بلکه همه عناصر وفعالان فکری – فرهنگی کشور به ویژه حوزه های علمیه باید قیام کنند. غلبه به این شبیخون فراگیر حتما حرکتی جهادی می‌طلبد و جز با کار با برنامه فکورانه و هنرمندانه میسر نیست.

جهاد فرهنگی جذب نسل جوان به معارف وآموزه ها و فرهنگ دینی و واکسینه کردن آنها و خانواده ها از القاءات و سم پاشی های فرهنگ مهاجم غربی تکلیف تاریخی و سرنوشت سازی است که از متفکران و خبرگان حوزه و دانشگاه برمی‌آید. در این میان مسولان فرهنگی کشور که با وجود در اختیار داشتن بودجه های فرهنگی عملکردی خنثی دارند اگر نمی توانند با این جهاد عظیم همراهی کنند باید مسئولیت را وانهند تا مقابله عملی با شبیخون فرهنگی بیش از این به تاخیر نیفتد. از سوی دیگر تحلیل محتوا و تحلیل گفتمان رسانه‌های بیگانه و معاند نظام اسلامی نشان می‌دهد نقطه تمرکز تبلیغاتی دشمن مایوس کردن ملت از انقلاب و ایجاد بدبینی به دستاوردهای نظام و مسولان و در یک کلمه کاهش سرمایه اجتماعی است براین اساس از فعالان فرهنگی و اجتماعی و رسانه ها به ویژه رسانه ملی انتظار می‌رود با رویکردی جهادی هنرمندانه با این حرکت مزدوران دشمن مقابله کرده و تمام همت خود را به ایجاد امید وآگاهی و ارتقای سرمایه اجتماعی معطوف نماید.

انتهای پیام

کد N668234