بیانیه پایانی کنگره جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی:

از هيچ تلاشی برای همگرایی اصولگرايان دريغ نمی‌کنیم

سیاسی

جمعیت ایثارگران با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد: براي رسيدن به يك فهرست واحد از عناصر گفتمان انقلاب،حاضریم هيچ فردي از اعضاي این جمعیت در فهرست اصولگرايان حضور نداشته باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بیانیه پایانی ششمين كنگره جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی که در تاریخ يازدهم دي ماه جاری برگزار شد به شرح زیر است:

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در آستانه سومین دهه فعالیت خود و در این مقطع حساس از عمر پربرکت نظام اسلامی ضمن تشکر از میهمانان  وهواداران وشرکت کنندگان در ششمین کنگره سراسری خود لازم میداند نکاتی را خدمت امت شهید پرور ومسولان نظام اسلامی یادآوری نماید.

وضعیت فعلی نظام

باگذشت 36 سال از تاسیس جمهوری اسلامی ایران بعنوان شجره طیبه ای که امام راحل(قدس سره) در دلهای ملت ایران عزیز کاشت امروز به درختی تنومند تبدیل شده و طوفانهای متعدد در طول این سالها نه تنها آنرا تضعیف نکرده بلکه ریشه ها وشاخه های آنرا پر صلابت ومستحکم تر از قبل  کرده است. در این سالها  هرچند ریزش افراد ضعیف النفس وخسته باعث تاسف امت همیشه درصحنه بوده امارویش های متعدد وپرشمار از جوانان نخبه وبصیر ملت سلحشور ایران رابه استقامت در این راه نورانی تا اتصال انقلاب امام خمینی (ره) به انقلاب جهانی حضرت مهدی (عج) امیدوارتر ساخته است.

این دستاوردها و پیروزی ها با تدابیر حکیمانه حضرت امام خمینی (قدس سره) وحضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی)حاصل شده و امت در عمل نشان داده پیروی از امام وایستادگی در خط ولایت فقیه چقدر برای کشور برکت ومنفعت دارد وتوانسته تلاشهای مستمر دشمنان اسلام رادرآسیب رساندن به نظام اسلامی خنثی سازد بر همین اساس جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی ضمن سپاس از الطاف لایزل الهی به ایران اسلامی به ویژه اصل ولایت فقیه ومصداق آن در عصر حاضر همه گروهای سیاسی ودلسوزان ایران اسلامی را به اطاعت محض از اوامر ورهنمودهای حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب فرا میخواند.

عمکرد 19ساله جمعیت

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در طول 19 سال فعالیت خود همواره در عرصه سیاست ورزی در نظام جمهوری اسلامی را عمل به تکلیف شرعی تلقی کرده وتلاش داشته عمکرد خودرادر راستای تقویت مبانی نظام اسلامی اجرای منویات ولایت فقیه و وحدت همه نیروهای انقلاب پشت سر رهبر معظم انقلاب قرار دهد وانشاالله در ادامه فعالیت خود همین رویه را به عنوان رکن اساسنامه خود ادامه خواهد داد.

با توجه به انتخابات پيش روي مجلس، لازم است عناصري از گفتمان اصولگرايي در عرصه رقابتهاي انتخاباتي حضور يابند كه بيشترين قرابت را با گفتمان انقلاب اسلامي داشته باشند و در عين توجه به ارزشهااز كارامدي لازم برخوردار باشند. در اين مسر جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي از هيچ تلاشي در جهت همگرايي اصولگرايان دريغ نخواهد كرد و حتي براي رسيدن به يك فهرست واحد از عناصر كارامد و معتقد به گفتمان انقلاب، حاضر است هيچ فردي از اعضاي جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي در فهرست اصولگرايان حضور نداشته باشند.

شرایط سیاسی کشور

 نظام اسلامی در مقطع زمانی کنونی در پیچ تاریخی قرار گرفته است  هر چند با تدابیر حکیمانه رهبری و همت ملت فداکار ایران پایه ها ورویش های جمهوری اسلامی خون‌سازتر از هر زمان دیگری است اما نباید از حیله های شیطانی دشمنان اسلام غافل ماند و طرح ها و برنامه ها ی آنها برای ضربه زدن به اسلام عزیز و نظام اسلامی را دست کم گرفت امروز استکبار جهانی همه تلاش خود را به کار بسته تا جمهوری اسلامی را به اطاعت از خود فراخواند وبه ملت های تحت ستم نشان دهد ایران اسلامی نیز تحت فشار های اقتصادی وسیاسی به زانو در آمده است بر همین اساس تاکید به پایداری وایستادگی به آرمانها و دستاوردهای انقلاب اسلامی امروز بیش از هر زمان دیگری ضرورت یافته است امروز هر اقدامی در جهت تضعیف روحیه ملت نجیب ایران وکاهش سرمایه اجتماعی خیانت به کشور ونظام اسلامی و هر اقدامی برای نشان دادن قدرت واقعی ایران  اسلامی و مایوس کردن دشمن از تشدید فشارها وظیفه و فریظه دینی وانقلابی است.

با این حال دشمن مستکبر باید بداند ملت ایران روحیه حسینی دارد وتا رسیدن به آرمانهای خود آماده است تا با شعار هیهات من الذله  تا هر سختی را به جان بخرد.

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی از قوای سه گانه انتظار دارد به پاس پایداری وایستادگی ملت نجیب ایران همه همت خود را صرف خدمت رسانی به عموم مردم و بخصوص کاهش مشکلات و فشارهای اقتصادی نمایند و هیچ فرصتی را دراین راه از دست ندهند امروز سستی وبی انگیزه و بی برنامه بودن از هیچ یک از مسولان کشور قابل قبول نیست وپیش کشیدن بحث های انحرافی وتنش زا جفا در حق نظام اسلامی  است.

فتنه 88

با گذشت بیش از 5 سال از عملیات رزیلانه براندازی که در جریان انتخابات سال 88 اجرا شد هنوز هم برخی بقایای این حرکت شیطانی  از قیام عظیم 9دی عبرت نگرفته اند. جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی صراحتا اعلام میکند آنچه در سال 1388 اتفاق افتاد یک عملیات براندازی با حمایت مستقیم استکبار جهانی صهیونیسم بین الملل و وهابیت کثیف بود و اینکه نظام اسلامی این حرکت را نه کودتا بلکه فتنه میخواند فقط از سر رحمت وبزرگواری است. اگر نظام اسلامی مجازات سران فتنه را به تاخیر انداخته این بزرگواری نباید حامیان وبانیان فتنه را به اشتباه اندازد. وشایسته این سران فتنه اشد مجازات است.

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی به آن دسته از فعالان سیاسی ورسانه ای که تا پیش از این با رسانه های دشمن همکاری وهم نوایی می کرده اند قویا اخطار میدهد ، در شرایطی که ملت مظلوم ایران با تمام توان فشارهای دشمن را تحمل میکنند همکاری و همنوایی با دشمن به هیچ وجه قابل قبول نیست و قوه قضایئه باید با قدرت وارد میدان شده وخائنان را به سزای اعمال پلید خود برسانند.

بیداری اسلامی و فتنه مذهبی

در ماهای اخیر استکبار جهانی با همکاری شیوخ فاسد منطقه برای مهار بیداری اسلامی بر طبل اختلافات مذهبی وقومی میکوبد وبا تسلیح اوباش وجانیان مزدور تلاش داشته است تا هم جبهه ضد صهیونیستی را تضعیف کند وهم تصویری خشن و بی منطق از اسلام ارائه نماید.

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی به همه مدافعان حرمین اهل بیت علیهم السلام در عراق ودر سوریه به ویژه سردار قاسم سلیمانی درود میفرستد و از خداوند متعال اجر مضاعف دنیوی واخروی برای ایشان مسالت دارد با وجودی که دست اختلاف افکن دشمنان اسلام به ویژه روباه پیر انگلیس در این مسلمان کشی وشیعه کشی کاملا هویدا است اما باز هم برخی جاهلان به فعالیت های تحریک کننده و تفرقه افکن میان مذاهب اسلامی ادامه می دهند.

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی ضمن دعوت همه مسلمانان به بصیرت و روشن بینی در این فتنه مذهبی از مسولان اطلاعاتی و قضایی میخواهد کسانی که سهوی یا عمدی براین آتش میدمند را محاکمه ومجازات نماید. بدون تردید شیوخ فاسد عرب که در این سالها با تزریق پول واسلحه به مزدوران وهابی به این جنگ خونین فرقه ای دامن می زنند وتوجه ها وهمت ها را از آزادی قدس و جنایات رژیم صهیونیستی منحرف کرده اند دیر یا زود سزای این همه خیانت وجنایت راخواهند دید. چه دور اندیشانه گفت امام راحل که اگر ما از صدام بگذریم و اگر از جنایت های آمریکا بگذریم از جنایت های آل سعود نخواهیم گذشت. از سوی دیگر برخورد دوگانه مدعیان دموکراسی با حقوق بشر با درخواست های مردمی در کشورهای منطقه در سوریه مصر یمن وبحرین البته بیش از پیش نقاب از چهره مزدوران استکبار جهانی برداشته واین منافقان دروغگو را که حقوق بشر ابزاری برای اعمال فشار بر دولتهای مستقل ومردمی کرده اند رسوا ساخته است . باشد تا کسانی که هنوز هم غرب وارزش های غربی را به عنوان مدینه فاضله تلقی میکنند وبه دیگران می نمایانند از خواب غفلت بیدار وبا واقعیت ها آشنا شوند

مذاکرات هسته ای و اقتصادی مقاومتی

دستاوردهای هسته ای یکی ازمصادیقی است که دانشمندان جوان ایرانی با همت وتلاش وتعصب دینی وملی ایران اسلامی را صاحب یکی از فناوریهای مهم ، راهبردی و تحریم شده کرده اند واعضا مستکبران عالم رادر این بازار راهبردی شکسته اند.

ایستادگی وپیروزی دراین جبهه مسیر پیشرفت دانش بنیادی برای  ایران اسلامی را هموار خواهد کرد وخدای ناکرده ضعف وتعلل وسازش در برابر دستاوردهای این جهاد علمی این مسیر را تا مدتها مسدود خواهد کرد بر همین اساس از تیم مذاکره هسته ای انتظار میرود تحت هیچ شرایطی دستاوردهای علمی وفناوری کشور را معامله نکنند واز حقوق مسلم ملی زره ای عقب نشینی نکنند استکبار جهانی نیک میداند که نرمش قهرمانانه ایران اسلامی نه از روی ضعف یا تاثیر تحریم های به اصطلاح فلج کننده بوده است وصرفا برای روحیه بخشی به جیره خواران منطقه ای خود وانمود میکند تحریمها موثر بوده اند بااین حال برخی رفتارها و گفتارها درداخل کشور که دستاوردهای هسته ای راکم ارزش وتحریمها ی ظالمانه را موثر وانمود میکنند هم راستای وهمنوایی با دشمن است و جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی به این قلیل نا آگاهان یادآوری میکند تا با ملت مقاوم ایران همصدا وهمنوا شوند نه با دشمنان این آب وخاک برخی ناآگاهان نیز که حل مشکلات اقتصادی را به حل پرونده هسته ای وبه نتیجه رسیدن مذاکرات گره میزنند باید بدانند مشکلات اقتصادی موجود قبل از شروع تحریم ها نیز وجود داشته اند با فرض حل مسئله هسته ای ورفع تحریمها هم باقی خواهد ماند تحقیقات متعدد نشان میدهد تولید کنندگان نیزمکررا اعلام کرده اند مشکل اصلی اقتصادی کشور ما تحریم های داخلی است نه تحریم های خارجی پس از مسولان ارشد اقتصاد ایران قویا انتظار میرودبه جای نگاه به ژنو ووین ومیز مذاکرات همت خود را به حل مشکلات تولید کنندگان و صادر کنندگان ایرانی متمرکز کنند چرا که این کار به نفع تولید و اشتغال و سرمایه گذاری ومقاوم سازسی اقتصاد ایران است.

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی همچنین توجه دولتمردان عزیز را به خوی مطالبه گرو استکبار ی دشمنان ظالم که هرگونه رفع تحریمی را تدریجی وبا هزینه های مضاعف برای کشور همراه کرده اند جلب میکند تجربه همه این سالها نشان میدهد مستکبر فقط زبان زور میفهمد وبدون مقاومت واقتدار ما حق مارا به ما نخواهد داد از مسولان ارشد اقتصاد کشور همچنین انتظار میرود بدون درگیر شدن با حرکت های شعاری ونمایشی سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی رادر صدر والهام بخش برنامه های کاری خود قرار داده وگزارش دهند برای تحقق این سیاستها درعمل چه کارهایی انجام داده اند که اگر این سیاستها ابلاغ نمیشد آنها را انجام نمیدادند .

اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی

درسالی که با تدبیر مقام معظم رهبری  به شعار اقتصاد وفرهنگ با عزم ملی ومدیریت جهادی مزین شده است از مسولان ارشد اجرایی کشور انتظار میرود به دور از برخوردهای نمایشی برای اصلاح نواقص و ترمیم ضعف های اقتصادی و فرهنگ کشور همت ها وعزم ملی را بسیج کنند بلاتکلیفی روز مرگی وبی برنامه بودن وبهرخورد شعاری و برگزاری همایش های پوچ وبی محتوا هرگز قابل قبول نیست و کسانی که بدون داشتن روحیه جهادی مسولیت های مهم حکومتی را پذیرفته اند باید مسولیت را به اهلش بسپارند چرا که عرصه امروز اداره کشور میدان سخت جهاد با ناملایمات و سختی ها است .

مبارزه با فقر و فساد و تبعیض

آمارها و شواهد موجود نشان میدهند وضعیت فعلی برابری ها وبرخورداری هاوعوامل موجد شکاف طبقاتی در کشور با وضعیت ایده آل فاصله بسیاری دارد از سوی دیگر عوامل وریشه های مفاسد اقتصادی با وجود گذشت بیش از 13 سال از صدورفرمان مبارزه با فساد همچنان فعال و دست نخورده باقی مانده اند وبه نظر می رسد در طول این سالها با این فرمان مهم بصورت تبلیغاتی و شعاری برخورد شده است  دراین شرایط که ملت مقاوم ایران فشارهای اقتصادی استکبار جهانی را تحمل میکند وپای عقاید وآرمانهای انقلاب اسلامی خویش ایستاده است از مسولان ارشد سه قوه انتظار میرود مبارزه با فقر وفساد وتبعیض رادر عمل وبدون رفتارهای شعاری و نمایشی درپیش بگیرند .برای اجرای این مهم عمل دقیق وموثر به فرمان 8 ماده ای رهبر عزیز انقلاب موثر وراهگشا خواهد بود.

تحلیل وضعیت فرهنگی

با گذشت بیست وچند سال ازهشدار رهبر تیزبین انقلاب درباره هجوم وشبیخون فرهنگی دشمن تلاش دشمنان نظام اسلامی برای تغییر روحیات خلقیات عادات وسبک زندگی ملت مسلمان ایران در جهت منافع شیطانی استکبار جهانی با پیشرفت فناوری های گوناگون سال به سال تشدید شده است هرچند فرهنگ غنی شیعی وروحیه علوی وحسینی وتمسک ملت ایران به اهل بیت علیهم السلام نظام فرهنگی –اجتماعی را از خطر فروپاشی مصون داشته است اما نباید منکر آن شد که تیرهای زهرآلود شبیخون فرهنگی در مواردی به هدف نشسته ودر خلقیات وروحیات وسبک زندگی جمعی از خانواده ها  و جوانان کشور موثر افتاده است .

برای مقابله با این بلیه عظیم نه فقط مسولان رسمی دولتی بلکه همه عناصر وفعالان فکری – فرهنگی کشور به ویژه حوزه های علمیه باید قیام کنند . غلبه به این شبیخون فراگیر حتما حرکتی جهادی میطلبد وجز با کار با برنامه فکورانه وهنرمندانه میسر نیست

جهاد  فرهنگی جذب نسل جوان به معارف وآموزه ها وفرهنگ دینی وواکسینه کردن آنها وخانواده ها از القائات و سم پاشی های فرهنگ مهاجم غربی تکلیف تاریخی وسرنوشت سازی است که از متفکران وخبرگان حوزه ودانشگاه برمیآید در این میان مسولان فرهنگی کشور که با وجود در اختیار داشتن بودجه های فرهنگی عملکردی خنثی دارند اگر نمی توانند با این جهاد عظیم همراهی کنند باید مسئولیت را وانهند تا مقابله عملی با شبیخون فرهنگی بیش ازاین به تاخیر نیفتد از سوی دیگر تحلیل محتوا وتحلیل گفتمان رسانه های بیگانه و معاند نظام اسلامی نشان میدهد نقطه تمرکز تبلیغاتی دشمن مایوس کردن ملت از انقلاب وایجاد بدبینی به دستاوردهای نظام ومسولان ودر یک کلمه کاهش سرمایه اجتماعی است براین اساس از فعالان فرهنگی واجتماعی ورسانه ها به ویژه رسانه ملی انتظار میرود با رویکردی جهادی هنرمندانه بااین حرکت مزدوران دشمن مقابله کرده  وتمام همت خود را به ایجاد امید وآگاهی و ارتقای سرمایه اجتماعی معطوف نماید.