القاعده یمن مسوولیت حمله به دفتر "شارلی ابدو" را بر عهده گرفت

گروه القاعده یمن در فایل صوتی مسوولیت حمله به دفتر مجله شارلی ابدو در پاریس را بر عهده گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، حارث النظاری، مسوول امور حقوقی در القاعده در شبه جزیره عرب در این فایل صوتی با عنوان «سخنانی در خصوص حمله به پاریس» اعلام کرد که سعید و شریف کواشی به مقر دفتر مجله شارلی ابدو حمله کرده و کسانی که دشمنان رسول خدا هستند و به وی آزار و اذیت رساندند خداوند از جایی که نمی‌دانند عذاب‌هایی را بر آنها نازل می‌کند.

وی گفت: برخی از فرانسوی‌ها با نشر کاریکاتورهای اهانت‌بار به رسول خدا به ایشان اهانت کرده و برای همین افرادی باید آنها را ادب کنند.

النظاری در این فایل صوتی اعلام کرد: ما از مرگ نمی‌ترسیم و عاشق "شهادت" هستیم و از فرانسوی‌ها می‌خواهیم دست از دشمنی‌ها با مسلمانان بردارند چراکه مادامی که با خداوند، رسول خدا و مومنان بجنگند در امنیت زندگی نخواهند کرد.

شریف کواشی نیز که یکی از عاملان حمله مجله شارلی ابدو بود، پیش از آنکه کشته شود در گفت‌وگو با یک شبکه تلویزیونی فرانسوی اعلام کرده بود که گروه القاعده یمن از وی حمایت مالی به عمل آورده و از وی خواسته است تا دست به چنین حمله‌ای بزند.

وی اعلام کرده بود که سفرش به یمن در سال 2011 انجام شده است.

برخی منابع نیز گزارش دادند که یکی از دو برادری که دست به حمله به مجله شارلی ابدو زدند، اعلام کرده بودند که آنها عضو القاعده یمن هستند.

انتهای پیام

کد N667192