عضوجامعه روحانیت مبارز:اصولگرایان تا حدود زیادی،مشکلات خود را با یکدیگر حل کرده اند

حجت الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمی در گفت وگویی، دیدگاههای خود را در باره وحدت اصولگزایان و فضای سیاسی کشور بیان کرد.

متن این گفت وگو را می خوانید:


-     ارزیابی شما از روند فعلی اصولگرایان چیست؟
من معتقدم اصولگرایان تا حدود زیادی مشکلات خود را با یکدیگر حل کرده اند و حالا یک ارتباط عاطفی در این جریان به وجود آمده است. از سوی دیگر با توجه به تجربه ای که اصولگرایان از گذشته و از انتخابات سال 92 به دست آورده و کسب کرده اند الان مشکلی برای وحدت در این جریان وجود ندارد.  
 
-    لازمه و نیازهای وحدت اصولگرایان در برهه کنونی چیست؟
اصولگرایان باید نشست های خود را افزایش داده و مذاکرات بین جریان های داخل خود را بیشتر کنند. ارتباط اصولگرایان باید با یکدیگر افزایش یابد. هر چند آنچه که من احساس می کنم این است که تا حدود بسیاری این ارتباطات خوب شده است. جلسه ای هم به مناسبت جشن میلاد حضرت رسول اکرم(ص) برگزار خواهد شد و اصولگرایان در این جلسه گرد هم می آیند. این جلسه هم می تواند گام دیگری در راستای انسجام، وحدت و هماهنگی اصولگرایان باشد. بنابراین اعتقاد من این است که مشکلات تا حد زیادی حل شده است.  
 
-    چه پیشنهاداتی برای جلوگیری از تکرار اتفاقات تلخ گذشته و به وجود آمدن تفرقه برای این جریان دارید؟
من معتقدم خود اصولگرایان به این نتیجه رسیدند که با تفرقه موفقیت نخواهند شد. بنابراین از یک سو احساس مسئولیتی که در اصولگرایان وجود دارد و از سوی دیگر محوریت جامعتین و بزرگان می تواند تا حدود زیادی به اصولگرایان کمک کند. اصولگرایان باید با محور قراردادن جامعتین و گوش فرادادن به نصیحت های خیرخواهانه بزرگان این جریان، خود را از تفرقه دور کنند.  
 
-    دولت گذشته را تا چه حد در به وجود آمدن تفرقه میان اصولگرایان موثر می دانید؟
آقای احمدی نژاد در این 2 سال مواضع خود را تغییر دادند و دیگر نمی شد ایشان را یک اصولگرا نامید. عملکردی هم که ایشان بر جای گذاشت پاسخگوی مطالبات اصولگرایان نبود. در نتیجه عملکرد دولت آقای احمدی نژاد در 2 سال پایانی به وحدت میان اصولگرایان لطمات جدی وارد کرد و حیثیت این جریان را هم خدشه دار کرد.  
 
-    احتمال بازگشت اصولگرایان به آقای احمدی نژاد وجود دارد؟

 


 


 


 

به خصوص اینکه مردم موضع خود را در برابر کسانی که بر مواضع فتنه گری گذشته باقی مانده اند، نشان داده و اجازه خودنمایی در صحنه انتخابات را به آنها نمی دهند.  


من معتقدم اصولگرایان موفق می شوند. اگر به وحدت هم نرسند به ائتلاف خواهند رسید. 

 

17302

کد N667072