لاریجانی در جمع خبرنگاران:

حل مسائل دنیای اسلام نیاز به اقدامات عملی دارد

مجلس

برخی کشورها آمادگی اقدامات عملی برای حل مسائل اسلامی را دارند اما برخی این آمادگی را ندارند و باید با گفت‌وگو و برجسته شدن نقش نخبگان این شرایط را بیشتر مهیا کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: دولت‌های اسلامی، ملتها و نخبگان باید مشکلات دنیای اسلام را حل کنند که این مهم نیاز به اقدامات عملی دارد.
به گزارش ایلنا، علی لاریجانی جمعه شب در حاشیه بیست و هشتمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی درباره تاکیدات رهبر معظم انقلاب برای ارائه راه حل مشکلات دنیای اسلام، گفت: دولت‌های اسلامی، ملتها و نخبگان باید مشکلات دنیای اسلام را حل کنند که این مهم نیاز به اقدامات عملی دارد.

رییس مجلس با تاکید براینکه امروز صحنه جهان اسلام اقتضا می‌کند، دولت‌های اسلامی، ملت‌ها و نخبگان با مسئولیت بیشتری مسائل خود را رصد کنند، ادامه داد: در همین شرایط صدور بیانیه، گفت و گو و نزدیک کردن اذهان به یکدیگر اهمیت خاص خود را دارد اما نیاز به اقدامات عملی است.

وی ابراز کرد: برخی کشورها آمادگی اقدامات عملی برای حل مسائل اسلامی را دارند اما برخی این آمادگی را ندارند و باید با گفت وگو و برجسته شدن نقش نخبگان این شرایط را بیشتر مهیا کرد.

کد N667010