کره‌شمالی زیردریایی‌هایش را به موشک مجهز می‌کند

یک موسسه تحقیقاتی آمریکایی امروز (جمعه) اعلام کرد، تصاویر اخیر ماهواره‌ای نشان می‌دهد که یک زیردریایی متعلق به کره‌شمالی در حال تجهیز به موشک است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری پی.تی.آی، این موسسه تحقیقاتی به نام 38 North، وب‌سایت موسسه آمریکا-کره در کالج مطالعات پیشرفته بین‌المللی جان هاپکینز پس از آن مطالعات و یافته‌های خود بر مبنای تصاویر ماهواره‌ای را منتشر کرد که واشنگتن تحریم‌ها علیه پیونگ‌یانگ را به خاطر هک کمپانی فیلم‌سازی سونی پیکچرز افزایش داده است.

کره‌شمالی پیشتر موشک‌های بالستیک مستقر در زمین داشته و وزارت دفاع کره‌جنوبی نیز اخیراً اعلام کرده که پیونگ‌یانگ ممکن است در حال حاضر توانایی هدف قرار دادن آمریکا را با دستیابی به پیشرفت در زمینه تکنولوژی موشکی داشته باشد.

این وزارتخانه اعلام کرد، کره‌شمالی در حال پیشبرد تلاش‌ها و اقداماتش برای کوچک‌سازی کلاهک‌های اتمی است که قابلیت نصب بر روی موشک را دارد.

مقام‌های دفاعی سئول همچنین اعلام کردند، موشک‌هایی که از زیردریایی‌ها شلیک می‌شوند می‌توانند بهتر و دقیق‌تر از موشک‌های شلیک شده از زمین، هدف را بزنند.

این موسسه آمریکایی پیشتر گزارش داده بود که پیونگ‌یانگ یک تاسیسات آزمایش موشک در زمین و نزدیک یک کارگاه کشتی‌سازی نیروی دریایی در شاحل شرقی می‌سازد.

یکی از کارشناسان این موسسه گفت: کره‌شمالی با چنین توانایی می‌تواند پایگاه‌های آمریکا در آسیا، ژاپن و کره‌جنوبی را هدف قرار دهد اما توسعه و ساخت آن زمان بر و پرهزینه است.

کارشناسان همچنین می‌گویند زیردریایی‌های کره‌شمالی فرسوده هستند و قابلیت شلیک موشک و انجام حمله را ندارند.

انتهای پیام

کد N666760