امیرعبدالهیان در دیدار با عضو دفتر سیاسی جنبش حماس:

ایران از تمام ظرفیت خود به نفع قضیه فلسطین استفاده خواهد کرد

سیاسی

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان گفت:سرنوشت فلسطین و قدس و تحقق آرمانهای حق طلبانه مردم برای کشورمان بسیار با اهمیت بوده و ایران از تمام ظرفیت خود به نفع قضیه فلسطین استفاده خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جمال عیسی، عضو دفتر سیاسی  جنبش مقاومت اسلامی – حماس که که در راس هیاتی به کشورمان سفر کرده است با معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان دیدارو گفتگو کرد .

حسين  امیرعبداللهیان در این دیدار با اشاره به تحولات فلسطین گفت: نگرش جمهوری اسلامی ایران به مقاومت یک نگاه نهادینه و دقیق بوده و مسئله فلسطین و قدس همواره  به عنوان مهمترین دغدغه در صدر اولویتهای سیاست خارجی جمهور ی اسلامی ایران قرار داشته است.

امیرعبداللهیان با اشاره به جنايات تل آويو افزود: حمایت ایران از مقاومت فلسطین  مبتنی بر دستاوردهای انقلاب اسلامی و نگاه همه جانبه و اعتقادی  به مسئله فلسطین بوده و بر این اساس هیچگاه از حمایت فلسطین و گروههای مقاومت غافل نمانده و نخواهد ماند.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان با تاکید بر ضرورت توجه گروههای مقاومت به تقویت بنیه جهادی و آمادگی کامل در اتخاذ مواضع هجومی نسبت به دشمن ، از تلاشهای جنبش حماس در پیوستگی و تقویت صفوف مقاومت  در جریان جنگ 51 روزه غزه تقدیر کرد و اظهار داشت : سرنوشت فلسطین و قدس و تحقق آرمانهای حق طلبانه مردم آن دیار برای کشورمان بسیار با اهمیت بوده و ایران از تمام ظرفیت خود به نفع قضیه فلسطینی و برخورد قاطع با اقدامات رژیم صهیونیستی  استفاده خواهد کرد.

عضو دفتر سياسي جنبش حماس نيز در اين ديدار با اشاره به روابط ممتاز جنبش حماس با کشورمان ، نقش ایران در تحولات منطقه ای و حمایت از مقاومت و آرمانهای فلسطینی  را بي نظير و با اهمیت ارزیابی کرده و افزود: گروههای جهادی فلسطین  به روابط استراتژیک خود با جمهوری اسلامی ایران افتخار نموده و حمایت ملت و دولت ایران از مبارزات و مقاومت مشروع فلسطینیان را عامل دلگرمی این ملت می دانند.

عضو دفتر سیاسی جنبش حماس ، اقدام رژیم صهیونیستی  در هتک حرمت مسجدالاقصی و تقسیم زمانی و مکانی اماکن مقدسه در قدس را بسیار خطرناک برشمرده و گفت : اوضاع قدس بسیار ملتهب است و اسرائیل در تلاش است با تحت فشار قرار دادن فلسطینیان و اخراج آنان از قدس ،  حاکمیت کامل خود بر این شهر را اعمال نماید. وی تاکید کرد: جای هیچگونه درنگ نیست و باید تمامی کشورهای اسلامی و عربی به حمایت همه جانبه از قدس پرداخته و مانع از اقدامات توسعه طلبانه رژیم صهیونیستی و یهودی سازی قدس گردند.

 جمال عیسی افزود: تشدید محاصره ظالمانه باریکه غزه و بسته بودن گذرگاهها ، مردم غزه را در تنگنای شدید قرار داده  در عین حال روحیه مردمی و مقاومت ساکنان این منطقه برای مواجهه با دشمن صهیونیستی دو چندان شده است.

وي  با اشاره به رای منفی شورای امنیت سازمان ملل به پیش نویس قطعنامه مربوط به فلسطین تاکید نمود : هر گونه تحرک سیاسی بدون توجه به مقاومت بی فایده بوده و نتیجه ای برای تحقق حقوق حقه ملت فلسطین نخواهد داشت .
 

جمال عیسی با ابراز تشکر از حمایت کشورمان از مردم و مقاومت فلسطین اظهار داشت : جنبش حماس علیرغم فشارها و توطئه های موجود ، توانمندی عظیم خود در حوزه مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن صهیونیستی را حفظ نموده و امیدوار است با ادامه حمایت ایران و دیگر کشورها  در جهت استیفای کامل حقوق فلسطینیان به تلاشهای خود ادامه دهد