سردبیر مجله "شارلی ابدو" فرانسه از 2 سال قبل در لیست ترور القاعده قرار داشت

خبرگزاری یاهو نیوز اعلام کرد: سردبیر مجله طنز شارلی ابدو که در حمله تروریستی روز چهارشنبه پاریس کشته شد، نزدیک به دو سال در لیست کشتار القاعده قرار داشت. شاخه یمنی القاعده در یک مجله اینترنتی پایین تصاویر 9 هدف را ضد اسلامی تلقی کرده بود که از جمله آنها استفان شاربنیه بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از این خبرگزاری، یکی از مقامات اطلاعاتی آمریکا گفت: القاعده از سال‌های پیش قصد داشت تا شاربنیه را بکشد.

این مقام افزود: اما مقامات مقابله با تروریسم آمریکا هنوز نمی‌دانند که آیا این مهاجمان بر اساس دستورات القاعده در شبه جزیره عرب اقدام به چنین حمله تروریستی کرده‌اند یا از سوی این گروه الهام گرفته‌اند.

به گفته گزارش‌های خبری، مهاجمان که ماسک سیاه به صورت داشتند به دفتر مجله شارلی ابدو حمله کرده و ناگهان وارد نشست سردبیران شده و مستقیما به سراغ شاربنیه رفته و پلیس نگهبان او را کشته‌اند.

یکی از شاهدان گفت: یکی از این افراد مسلح فریاد می‌زد: به رسانه‌ها بگویید که این کار القاعده در یمن است.

پلیس فرانسه هویت این مهاجمان را سعید کوآچی و شریف کوآچی مشخص کرده است.

یکی از منابع اطلاعاتی آمریکا گفت: مقامات مقابله با تروریسم این کشور هیچ سابقه‌ای از این مظنونین تروریستی در اختیار ندارند اما یکی از مقامات ارشد سابق مقابله با تروریسم آمریکا گفت: این یک حقیقت است که القاعده از سال‌های پیش تصمیم داشت تا جان شاربنیه را بگیرد.

انتهای پیام

کد N665034