لاریجانی تاکید کرد

دستیابی به خودکفایی و جلوگیری از مهاجرت در گرو توسعه اقتصاد روستا

علي لاريجاني,روستا

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه اقتصاد روستا باید مورد توجه قرار گیرد چرا که این موضوع به کاهش مهاجرت از روستا به شهر منتهی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،علی لاریجانی در سفر یک روزه خود به قم در دیدار با اعضای نظام مهندسی کشاورزی استان قم با تاکید بر ضرورت بهبود وضعیت فضای سبز استان قم گفت: با توجه به وضعیت کم آبی در کشور باید از گیاهانی که نیاز کمتری به آب دارند استفاده شود و در دنیا نیز اکنون از این گیاهان استفاده می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهرداری استان قم نیز از توسعه فضای سبز حمایت خواهد کرد، افزود: ابتدا سازمان نظام مهندسی کشاورزی باید گیاهانی را بیابند که به آب کمی برای تغذیه نیاز دارد، پس از آن شهرداری با بخش سرمایه‌گذاری همکاری خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت توسعه اقتصاد روستا بیان کرد: سیر روند مهاجرت با توجه به تامین امکانات باز هم صعودی بوده و برای جلوگیری از آن نیازمند تدابیر ویژه هستیم.

لاریجانی افزود: ما از لحاظ بهره‌وری در صنعت و کشاورزی مشکلاتی داریم اما توسعه اقتصاد، روستا شرایط را برای رسیدن به مرز خودکفایی مهیا می‌سازد و باید به این موضوع توجه ویژه شود.

انتهای پیام

کد N664949