دیدار مفتی اعظم سوریه با ظریف

شیخ احمد بدر الدین حسون، مفتی اعظم سوریه در تهران با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدجواد ظریف در این دیدار ضمن تبریک میلاد مسعود پیامبر رحمت و هفته وحدت، بر نقش ارزنده علماء در جهت پایان دادن به فتنه مذهبی در جهان اسلام و مقابله با جریانی که در صدد تخریب و مشوه ساختن وجهه نورانی اسلام است، تأکید ورزید.

وی با اشاره به تهدیدات مشترکی که جهان اسلام با آنها روبروست، تأکید کرد: هزینه این تهدیدات از سوی کسانی که منافع مردم مسلمان جهان هیچ اهمیتی برای آنان ندارد، بر مسلمانان تحمیل می شود.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: اختلاف و فتنه به نفع هیچیک از مسلمانان نبوده و فتنه افروزان باید بدانند که نتایج اقدامات آنان روزی دامنگیر خودشان خواهد شد.

شیخ بدرالدین حسون نیز با اشاره به نقش کشورمان در تثبیت وحدت بین مسلمانان تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره حامی اسلام اصیل بوده و خداوند نیز این نظام مقدس را مورد نصرت و یاری خود قرار داده و پیروزی را برای یاران دین خود تضمین نموده است.

وی ضمن تجلیل از ایستادگی ایران در کنار مردم و دولت سوریه و همه مستضعفین، اظهار داشت: دشمنان وقتی مشاهده کردند که جمهوری اسلامی ایران خارج از دایره قدرت آنان توانسته است چه جایگاهی در زمینه های علمی، فناوری، صنعتی، نظامی و غیره کسب نماید، در راستای اهداف شوم خود و با هدف تغییر معادلات منطقه ای، دست به ایجاد فتنه های مذهبی زدند.

انتهای پیام

کد N664915