فیلم/ قاتل روسی تانکها و ناوهای جنگی را بشناسید

سیاسی

گروه بین الملل: ارتش روسیه در اواسط 2014 از یک نوع جدید از خودروهای زرهی خود رونمایی کرد که علاوه بر زدن اهداف زمینی توانایی ورود به آب و استتار برای هدف قرار دادن ناوهای جنگی و انهدام آنها را دارد.

خودروی زرهی موسوم به «کریزانتیما اس 9 کا 123» قابلیت انهدام تانکها و ناوهای جنگی و حتی اهداف روی هوا که پایین تر از سرعت صوت پرواز می کنند را دارد. این خودروی پیشرفته با استفاده از امواج راداری اهداف خود را شناسایی کرده و در چند ثانیه به دقت آنها را مورد اصابت قرار می دهد تا لقب «قاتل تانکها و ناوها» برایش برازنده باشد. کارشناسان نظامی روس اعلام کرده اند که این خودروی زرهی توانایی مقابله با حمله یگان متشکل از 14 دستگاه تانک را دارد و می تواند این گونه حملات را متوقف کرده و مهاجمین را منهدم سازد. برد موشکهای پرتاب شده از این خودروی زرهی از 400 متر تا 6 کیلومتر متغیر است. سرعت پرتاب موشک 400 متر در ثانیه، وزن موشک 46 کیلوگرم و طول آن کمی بیش از دو متر است.

فیلم/ قاتل روسی تانکها و ناوهای جنگی را بشناسیدگروه بین الملل: ارتش روسیه در اواسط 2014 از یک نوع جدید از خودروهای زرهی خود رونمایی کرد که علاوه بر زدن اهداف زمینی توانایی ورود به آب و استتار برای هدف قرار دادن ناوهای جنگی و انهدام آنها را دارد.