بهزاد نبوی:از زندان به روحانی پیغام دادم به فکر آزادی ما نباشد/شعار"نه غزه نه لبنان" راقبول نداشتم

مثلث نوشت:

بهزاد نبوي در جلسه شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات گفته است كه محمدرضا عارف پتانسيل تبديل شدن به مهدي كروبي را دارد و ممكن است كه راه خود را مانند آنچه كروبي در انتخابات 84 انجام داد از اصلاح طلبان جدا كند. بهزاد نبوي به اصلاح طلبان توصيه كرده است كه كاري نكنيد عارف روي دستمان بماند.
او در اين جلسه گفته برخي اصلاح‌طلبان كارگزاراني به او القا كردند كه او داراي پايگاه راي مناسبي است و به همين منظور او را تشويق به حضور در انتخابات كردند.
بهزاد نبوي ادامه داده است كه: ما در نهايت بايد عارف را جذب كنيم. اما بايد طبق قاعده‌اي او را به شوراي اصلاحات وارد كنيم. بهزاد نبوي در بخش ديگري از صحبت‌هايش مي‌گويد: ما اصلاح طلبان بايد از دولت حمايت كنيم. لازم نيست به دولت فشار بياوريم كه موضوع حصر را بايد حل كند. نبايد دولت را وارد اين مباحث كرد. من وقتي در زندان بودم به روحاني پيام دادم كه دنبال آزاد شدن ما نباش. بالاخره محكوميت ما روبه اتمام است و آزاد خواهيم شد. بهتر است به مسائل مذاكرات و مشكلات اقتصادي بپردازيد.»
بهزاد نبوي مي‌گويد: سرنوشت ما اصلاح طلبان با دولت گره خورده است و افكار عمومي روحاني را اصلاح طلب مي دانند. مردم نمي دانند كه ما به خاطر پيروز نشدن قاليباف و جليلي از روحاني حمايت كرديم. بنابراين مي بايد هم سكوت كنيم و هم كمك كنيم. حتي در جلسات خصوصي هم نبايد دولت را نقد كرد. چون بالاخره به گوش دولت مي‌رسد و موجب دلخوري مي شود. بايد جلوي تندروي‌ها گرفته شود.»
بهزاد نبوي كه سالها امورات سازمان مجاهدين انقلاب را هدايت مي كرد در بخشي از جلسه متذكر مي شود كه: شعار نه غزه نه لبنان كه برخي از ما نيز آن را قبول نداشتيم، باعث اخراج ما از سياست كشور شد.
[span]17302

کد N662946