مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم:

هفته وحدت از مسائل استراتژیک نظام و انقلاب اسلامی است

هفته وحدت,وحدت

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: هفته وحدت از مسائل استراتژیک نظام و انقلاب اسلامی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: هفته وحدت از مسائل استراتژیک نظام و انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری در جلسه پرسنلی این اداره کل با گرامیداشت هفته وحدت، اظهار کرد: حضرت امام خمینی(ره) تهدید جدی اختلاف بین شیعه و سنی را به فرصت تبدیل کرده و هفته وحدت را نامگذاری کردند.

وی افزود: دنیای اسلام در شرایط حساسی بسر می‌برد و تمامی کشورهای غربی با همدستی برخی کشورهای عربی در تلاش هستند دین اسلام، قرآن کریم و مسلمانان را از بین ببرند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم، تاسیس گروه تروریستی و فتنه‌گر داعش را در راستای همین هدف دشمنان دانست و گفت: موضع‌گیری‌ها و اعمال برخی‌ها باعث می‌شود خون‌های شیعیان در کشورهای سوریه، عراق، لبنان، افغانستان و پاکستان به ناحق ریخته شود.

اسکندری از رفتار و اعمال عده‌ای که باعث تضعیف مولفه‌های وحدت‌آمیز می‌شود، انتقاد کرد و گفت: متاسفانه عده‌ای در تلاش هستند شکاف بین مذاهب اسلامی را عمیق‌تر کنند.

وی توهین به مقدسات مذاهب و پیروان اسلامی در شبکه‌های ماهواره‌ای را یکی از فعالیت‌های این افراد ذکر کرد و گفت: اگر این افراد واقعا با دشمن اهل بیت، دشمن هستند، چرا به جنگ با گروه تروریستی داعش نمی‌روند و فقط برای تفرقه انگیزی بین علما و پیروان مذاهب اسلامی تلاش می‌کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم تاکید کرد: اینکه بعضی‌ها در قم از موهبت‌های نظام استفاده کنند و در پناه خون شهیدان و رنج ملت به دنبال یارگیری و مریدپروری باشند، هنر نیست.

به گفته اسکندری این افراد از صبر و حوصله مقام معظم رهبری و نظام و از اعتقادات پاک و نجابت مردم سوء استفاده کرده و با اقدامات و تحریکاتی که دارند امنیت ملی کشور را تهدید می‌کنند.

وی در پایان با بیان این‌که «اقدامات این افراد هیچ تناسبی با آموزه‌های اهل بیت علیهم السلام ندارد بلکه اینها به دنبال تامین مسائل دنیوی خودشان هستند» اظهار کرد: مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید همواره بر تقریب مذاهب اسلامی تاکید دارند، بنابراین همه مسئولان، روحانیون و مردم باید به این اصل استراتژیک در نظام اسلامی توجه داشته باشند.

انتهای پیام

کد N662042